کرمان در انتظار تامین واکسن است

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1046

کرمان در انتظار تامین واکسن است

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان می‌گوید در حال حاضر ۲۵۶ نفر در آی سی یو تحت درمان قرار دارند و ۶۵ نفر نیز تحت درمان با ونتیلاتور هستند که با کمک دستگاه‌های کمک تنفسی وضعیت آن‌ها مدیریت می‌شود.

به گفته‌ی حسین صافی‌زاده متاسفانه هنوز تغییر چندانی را در روند بستری‌های کرونا در استان کرمان نداریم و هنوز شاهد موارد کاهشی بستری کرونا در سطح استان نیستیم.

او افزود: تا روز گذشته هزار و ۹۳۸ نفر از هم استانی‌های کرمان به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۴۸ نفر مشکوک و هزار و ۹۰ نفر بستری قطعی کووید ۱۹ هستند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه میزان واکسنی که در اختیار داشتیم متناسب با نیاز استان کرمان نبود و این مسئله باعث شد تا روند واکسیناسیون کرونا در استان در هفته گذشته کند شود افزود: هفته پیش رو، هفته بسیار پر‌ترافیکی را در حوزه واکسیناسیون در استان کرمان داریم.

۵۰ هزار نفر باید دوز دوم واکسن خود را تزریق کنند

صافی‌زاده با عنوان اینکه تنها در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بالغ بر ۵۰ هزار نفر باید دوز دوم واکسن خود را تزریق کنند گفت: امیدواریم که واکسن مورد نیاز استان از سمت وزارتخانه تامین شود تا ما نیز بتوانیم پاسخگوی مراجعات باشیم.

او با بیان اینکه عده‌ای از افراد هم به دلیل شغل و هم به دلیل سن آنها واجد شرایط دریافت واکسن هستند که این افراد باید به سایت مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند افزود: ادامه روند واکسیناسیون در استان کرمان منوط به تامین واکسن از سمت وزارتخانه است و ما سعی کردیم تا وضعیت موجود را مدیریت کنیم.معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه اگر واکسن به میزان کافی در اختیار داشته باشیم سایت برای همه واجدین شرایط باز بوده و می‌توانند ثبت‌نام کرده و زمان مناسب را برای واکسیناسیون خود انتخاب کنند گفت: اگر تعداد واکسن ما محدود باشد اولویت تزریق واکسن با کسانی است که دوز دوم آن‌ها باید دریافت شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 16
  • امروز: 21
  • دیروز: 146
  • هفته: 1,060
  • ماه: 4,657
  • سال: 37,653