شاخص بورس دیروز نیز قرمزپوش شد

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1070

شاخص بورس دیروز نیز قرمزپوش شد

شاخص کل بازار بورس دیروز  (یکشنبه، ۲۸ شهریورماه) با ۲۹ هزار و ۷۴۱ واحد کاهش در جایگاه یک میلیون و ۴۲۰ هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در معاملات دیروز  بیش از هفت میلیارد و ۲۱۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۴ هزار و ۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با هشت ‌هزار و ۹۳۸ واحد کاهش به ۴۳۱ هزار و دو واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با پنج هزار و ۶۴۰ واحد افت به ۲۷۱ هزار و ۹۶۳ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۲۴ هزار و ۸۳۶ واحد و شاخص بازار دوم ۵۰ هزار و ۴۲۵ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، پارس فولاد سبزوار (فسبزوار) با ۱۵۸ واحد، گروه دارویی سبحان (دسبحا) با ۷۰ واحد، بیمه البرز (البرز) با ۶۴ واحد، آهنگری تراکتورسازی ایران (خاهن) با ۶۳ واحد، آریان کیمیا تک (کیمیاتک) با ۵۷ واحد، سیمان فارس و خوزستان (سفارس) با ۵۰ واحد، پتروشیمی فناوران (شفن) با ۴۵ واحد و توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با ۴۴ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۹۲۸ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۹۶۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۹۴۱ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۷۲۶ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با دو هزار و ۷۱۷ واحد و توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و سه واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، دیروز  نماد شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)،  آریان کیمیا تک (کیمیاتک)، سپید ماکیان (سپید)، ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، گروه دارویی برکت (برکت) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات دیروز  صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک ‌میلیارد و ۷۷۴ میلیون برگه سهم به ارزش چهار هزار و ۸۷۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 71
  • دیروز: 82
  • هفته: 778
  • ماه: 4,606
  • سال: 38,607