مسئول سازمان بسیج سازندگی استان عنوان کرد؛ لایه روبی ۳۶ قنات به همت سپاه و بسیج در کرمان

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1224

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان عنوان کرد؛ لایه روبی ۳۶ قنات به همت سپاه و بسیج در کرمان

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان با اشاره به اینکه لایه روبی ۳۶ قنات را با منابع سپاه، بسیج، خیرین و گروه های جهادی انجام داده ایم، گفت: هزار و ۷۶۱ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی با اعتبار ۸۷۵ هزار و ۷۶۱ میلیون ریال در سال ۱۴۰۰ انجام شده است.

 جواد جلالی گفت: هفت اولویت را در دستور داشته ایم که اولین اولویت ما تامین آب شرب آبرسانی بوده است؛ چرا که هزار و ۲۴۰ روستا استان کرمان دارای تنش آبی است و با برنامه ریزی صورت گرفته ۶۶۰ روستا به عنوان اولویت در نظر گرفته شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمان ادامه داد: رفع مشکل آبرسانی برای ۴۵۰ روستا به سپاه استان و ۲۰۰ روستا به قرارگاه سازندگی خاتم سپرده شده است و سال گذشته، ۳۰۰ روستا آبرسانی شده اند و ما در مسئله آبرسانی نسبت به استان های دیگر جلو هستیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه اولویت دیگر ما توجه به ایجاد اشتغال در عرصه مشاغل خرد و خانگی با جذب تسهیلات در بانک های ملت، رسالت، تجارت و صادرات است، عنوان کرد: سال گذشته هزار و 342 شغل را ایجاد کرده ایم و همچنین دو کارگاه خیاطی در سال گذشته راه اندازی شده است.

جلالی افزود: امسال نیز با طرفیت برخی از بانک ها اقدام به راه اندازی اشتغال و تأمین تجهیزات اشتغال با استفاده از ظرفیت سپاه و بسیج انجام می دهیم.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمان ابراز کرد: محرومیت زدایی و انجام پروژه های عمرانی از جمله ساخت مسکن محرومین و مددجویان، خانه عالم، کارگاه های اشتغالزایی و غیره از جمله اولویت های سازمان بوده است که هزار و 761 پروژه عمرانی و محرومیت زدایی با اعتبار ۸۷۵ هزار و ۷۶۱ میلیون ریال در سال ۱۴۰۰ انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :