رئیس کل‌دادگستری استان‌کرمان : بیمه‌ها به تکالیف قانونی خود عمل کنند

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1263

رئیس کل‌دادگستری استان‌کرمان : بیمه‌ها به تکالیف قانونی خود عمل کنند

رئیس کل‌دادگستری استان‌کرمان با‌اشاره به اینکه صنعت‌بیمه در کشور رشد بسیار‌خوبی داشته‌است، گفت: مردم انتظار‌دارند شرکت‌های بیمه با کمترین بروکراسی اداری نسبت به پرداخت خسارت‌ها اقدام‌کرده و روند خدمات‌بیمه‌‌ای تسهیل‌شود.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین ابراهیم‌حمیدی در دیدار با شورای‌هماهنگی بیمه‌های استان‌کرمان افزود: با‌اصلاح قانون، پیگیری‌های قضایی و‌انتظامی و‌توسعه بیمه خودروها، میزان ورود مددجویان جرایم غیر‌عمد ناشی از تصادفات به زندان‌ها کاهش چشمگیری داشته‌است. نماینده‌عالی قوه‌قضاییه دراستان‌کرمان با‌اشاره به اقدامات انجام‌شده برای حل‌مشکلات شرکت‌های‌بیمه، تاکید‌کرد: علی رغم تلاش‌های انجام‌شده، هنوز مشکلاتی در‌رابطه با شرکت‌های بیمه وجود دارد که باید تلاش کنیم که این مشکلات از سر راه بیمه‌ها برداشته شود.

حمیدی بر جلوگیری از سوء‌استفاده از بیمه‌ها تاکید‌کرد و ادامه‌داد: تاکید داریم که شرکت‌های بیمه باید به تکالیف و وظایف قانونی خود عمل کنند و در ادامه ما نیز وظیفه داریم جلوی سوء‌استفاده از بیمه‌ها را بگیریم.

او ضمن بیان این مطلب که با تسهیل ارائه خدمات‌بیمه ای به مردم، اعتماد‌مردم به بیمه‌ها افزایش می‌یابد، اظهارداشت: تمکین از آرا و دستورات‌قضایی از سوی بیمه‌ها ضروری است.

رییس‌کل‌دادگستری استان‌کرمان گفت: دخل و تصرف در ارکان خودروها به ویژه در خودروهای حامل اتباع بیگانه و خودروهای قاچاق سوخت که موجب بروز و شدت خسارت‌ها می‌شود از مواردی است که در پرونده‌های قضایی مورد توجه قضات قرار می‌گیرد و در این رابطه تاکید بر این است که به نحوی اقدا‌م‌شود که سوء استفاده از قانون و قراردادهای بیمه ای صورت نگیرد.

حمیدی افزود: پرداخت بیمه‌ها باید منطبق با قراردادها باشد و نباید به شرکت های بیمه تحمیل شود که مازاد بر تعهدات خود در قراردادها، پرداختی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :