دکتر تارم امام جمعه جیرفت درخواست کرد: دستگاه قضایی به ماجرای تعطیلی معدن کرومیت منوجان وارد شود

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1270

دکتر تارم امام جمعه جیرفت درخواست کرد: دستگاه قضایی به ماجرای تعطیلی معدن کرومیت منوجان وارد شود

امام جمعه جیرفت با بیان اینکه در شرایط کنونی تعطیلی معدن به صلاح نیست خواهان ورود دستگاه قضا، نهادهای امنیتی و دیگر مسئولان مربوطه در مساله تعطیلی معدن کرومیت واقع در شهرستان منوجان شد.

تاکید حجه‌الاسلام میثم تارم درباره معدن کرومیت زیر نظر شرکت معادن فاریاب است که در شهرستان منوجان در جنوب کرمان واقع است و مالک بخش خصوصی آن از اول خردادماه امسال از آنجا که کارگران حاضر به امضای قراردادهای کوتاه مدت کار نشدند، تعطیلی معدن را اعلام کرد.

وضعیت کارگران در این معدن طی چندسال اخیر همواره خبرساز و کارگران معترض بوده‌اند؛ مدیران استان کرمان می‌گویند که تصمیم نهایی استان تلاش برای خلع‌ید معدن از بخش‌خصوصی کنونی است تا شرایط کار و زندگی یک‌هزار و ۲۰۰ کارگر آن شاید به شرایط عادی برگردد. مدیران تعاون، کار و امور اجتماعی استان کرمان می‌گویند که اقدامات برای برقراری بیمه بیکاری کارگران این معدن در حال نهایی شدن است. رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت جنوب استان کرمان نیز گفته است که فرآیندهای اداری مربوط به خلع‌ید این معدن انجام شده و به تهران ارسال شده زیرا تصمیم‌گیری در این زمینه با تهران( شورای عالی معادن) است.

امام‌جمعه شهرستان جیرفت که در نزدیکی شهرستان منوجان قرار دارد تاکید کرده است که فعالیت دوباره معدن باید از سر گرفته و حقوق معوقه کارگران نیز پرداخت شود.

ضرورت تسریع در گازرسانی به جیرفت

حجت‌الاسلام تارم امام جمعه جیرفت همچنین در بخش دیگر سخنان خود خواستار تسریع در گازرسانی به تمامی محلات این شهرستان شده است.

او ادامه‌داد: طبق قول مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان با تغییر پیمانکاران عملیات گازرسانی به تمامی محلات نیز تسریع پیدا می‌کند.

امام جمعه جیرفت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به مشکل وقف مسجد حضرت امام(ره) در نزدیکی مصلای جیرفت نیز اشاره کرد و خواستار رسیدگی به این مشکل توسط اداره اوقاف شهرستان شد.

او در ادامه بر ضرورت فرهنگ‌سازی در مقوله عفاف و حجاب نیز تاکید کرد و نیز در باب مقوله تربیت فرزندان اظهارداشت: در آستانه روز کودک و نوجوان قرار داریم لذا از بحث قصه و قصه گویی برای فرزندان که یکی از سنت‌های دیرینه بوده و قرآن کریم نیز بر آن تاکید دارد، باید حداکثر استفاده را برد. 

امام جمعه جیرفت در بخش دیگری از سخنان خود وحدت را عامل پیروزی در انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: وحدت در استان کرمان از هر روز دیگری لازم تر است لذا همه نخبگان و اصحاب رسانه به وحدت توجه خاص داشته باشند. 

او تاکید‌کرد: بهترین کمک برای دولت وحدت و هماهنگی است لذا همه مردم در این زمینه کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 51
  • امروز: 93
  • دیروز: 206
  • هفته: 1,243
  • ماه: 4,334
  • سال: 34,676