۱۱۰۰ تن مرغ در کرمان ذخیره‌سازی شد

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1270

۱۱۰۰ تن مرغ در کرمان ذخیره‌سازی شد

مدیرکل پشتیبانی امور‌دام کرمان گفت: هزار و ۱۰۰ تن مرغ در سردخانه‌های این استان ذخیره سازی شده که با توجه به رصد شرایط بازار توزیع می‌شود.

احمد مسعودی افزود: بخشی از مرغ ذخیره شده در کرمان از محل مازاد تولید داخل این استان و بخش دیگری نیز از خارج از کرمان تهیه می‌شود که در صورت کمبود این محصول با مجوز ستاد تنظیم بازار توزیع خواهد شد.

او با تاکید بر اینکه ۲۷۰ تن مرغ مازاد از ابتدای سال جاری تاکنون توسط جهاد کشاورزی استان کرمان خریداری و در سردخانه ذخیره شده است اظهار داشت: قیمت مرغ گرم هم اکنون ۵۹ هزار و ۷۰۰ تومان است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام کرمان با اشاره به برنامه ریزی برای خرید دام مازاد دامداران در کرمان گفت: در این طرح گوشت قرمز مازاد به شکل منجمد از طریق اتحادیه‌ها به صورت قراردادی از دامداران خریداری و ذخیره سازی می‌شود.

مسعودی ادامه داد: در بحث خریداری گوشت قرمز مازاد، دامداران دام خود را تحویل کشتارگاه می‌دهند که پس از کشتار و بسته بندی با قیمت مصوب توسط دولت خریداری می‌شود.

او تصریح کرد: زیرساخت‌های مورد نیاز صنعت بسته بندی در استان کرمان وجود ندارد که درصدد یافتن راهکار برای رفع این مشکل هستیم.

او با بیان اینکه در ۲ بخش گوشت قرمز و مرغ هیچگونه کمبودی در کرمان وجود ندارد تاکید کرد: قیمت هر کیلو گوشت گوسفند و گوساله در قصابی‌ها و مراکز عرضه مواد خام دامی طبق ستاد تنظیم بازار هم اکنون ۱۸۵ هزار تومان است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمان افزود: حدود ۲۵ درصد از نیاز نهادهای دامی استانی توسط این اداره بین دامداران و مرغداران توزیع می‌شود و در سه ماه ابتدای سال جاری ۵۰ هزار تن نهاده در این راستا توزیع شده است.

او افزود: نیاز استان کرمان به نهاده های دامی در طول سال ۵۰۰ هزار تن است که بخشی از آن توسط بخش خصوصی تامین می‌شود و در حال حاضر اختصاص نهاده‌ها به واحدهای تولیدی مرغ و گوشت بدون مشکل ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 40
  • دیروز: 204
  • هفته: 988
  • ماه: 4,324
  • سال: 34,245