وزیر کشور در بازدید از شهرک شهید همت و آرامستان جدید کرمان: طرح ساماندهی شهرک شهید همت به‌سرعت اجرا شود

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1295

وزیر کشور در بازدید از شهرک شهید همت و آرامستان جدید کرمان: طرح ساماندهی شهرک شهید همت به‌سرعت اجرا شود

وزیر کشور در حاشیه بازدید از شهرک شهید همت و آرامستان جدید شهر کرمان گفت: سفر رئیس‌جمهور و برخی از وزرا به کرمان با هدف استفاده از منابع ملی جهت رفع برخی مشکلات شهر انجام شده است.

احمد وحیدی، در این بازدید با تأکید بر اینکه طرح ساماندهی تهیه‌شده برای شهرک شهید همت باید با سرعت بیشتری اجرا شود، افزود: مشکلات این شهرک بررسی شده و در این بازدید و صحبت با اهالی، از نزدیک در جریان این مسایل قرار گرفتیم که اجرای طرح ساماندهی، موجب رفع این مسائل می‌شود.

او با بیان اینکه اهالی شهرک شهید همت، از برق و گاز برخوردارند و مشکل اصلی آنها مربوط به آب است، خاطرنشان کرد: در مورد آب هم برخی قسمت‌ها لوله‌کشی شده، اما فشار آب کم است و بعضی جاها لوله‌کشی هم نشده است.

او ادامه داد: وضعیت کسانی که در این شهرک ساکن هستند، متفاوت است، بعضی‌ها سند مالیک ندارند بعضی‌ها سند دارند؛ ضمن اینکه مشکل جاده هم وجود دارد که همۀ این مسائل با اجرای طرح ساماندهی برطرف خواهد شد.

وزیر کشور یادآور شد: منطقه چهارده معصوم(ع) هم مشکلات مشابهی دارد که باید رسیدگی شود.  وحیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به بازدید از آرامستان جدید شهر کرمان، با بیان اینکه این آرامستان با مساحت حدود ۵۰ هکتار طراحی شده و ۱۰ کیلومتر تا شهر فاصله دارد، افزود: با توجه به اینکه امکان دفن اموات در آرامستان قبلی وجود ندارد، آماده‌سازی سریع‌تر آرامستان جدید ضرورت دارد.

او با اشاره به اینکه کارهایی در آرامستان جدید انجام شده اما باید تکمیل شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه احتمال ایجاد سیلاب در زمان بارندگی در آرامستان جدید وجود دارد، با اداره‌کل منابع طبیعی صحبت‌هایی شد و لازم است اقداماتی برای پخش سیلاب انجام شود تا هم شهر را از خطر سیل ایمن کند و هم از آب حاصل از باران برای غنی‌سازی سفره‌های آب زیرزمینی استفاده شود.

وزیر کشور با بیان اینکه سفر رئیس‌جمهور و برخی از وزرا به کرمان با هدف استفاده از منابع ملی جهت رفع برخی مشکلات شهر به‌ویژه حاشیه‌نشینی انجام شده است، تصریح کرد: البته برخی مناطق با ساماندهی درست می‌توانند خودشان درآمدزا باشند، ازجمله ازطریق کاشت گیاهان دارویی در شهرک شهید همت و باید به فکر اشتغال‌زایی هم باشیم، اما حتما از بودجه‌های ملی برای رفع این مشکلات استفاده خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ در یک سال اخیر حدود ۸۰ هزار مترمربع از معابر این شهرک توسط شهرداری کرمان آسفالت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 95
  • دیروز: 103
  • هفته: 755
  • ماه: 4,451
  • سال: 38,828