نخستین نمایشگاه ملی دانش‌بنیان در کرمان گشایش یافت

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1339

نخستین نمایشگاه ملی دانش‌بنیان در کرمان گشایش یافت

نخستین نمایشگاه ملی تخصصی دانش‌بنیان معدن، صنعت و حمل و نقل در ۷۵ غرفه شامگاه شنبه به مدت چهار روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق کشور در کرمان گشایش یافت.

 مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های جنوب شرق کشور در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: این شرکت در سال ۹۳ با هدف حمایت از عرضه تولیدات داخلی گشایش یافت.

عماد امیری‌پور افزود: شرکت نمایشگاه‌های بین المللی جنوب شرق در بیش از سه هزار مترمربع فضای سالنی و ۶ هزار مترمربع فضای بیرونی قابل اجرا برای نمایشگاه‌هاست.

او با بیان اینکه در سال‌های اخیر توجهی به نمایشگاه‌های استان کرمان نشده است افزود: فضای ما شبیه برخی نمایشگاه‌های بزرگ کشور است اما باوجود توجهات به این زودی به آن شرکت‌ها نمی‌رسیم و تا اینجای کار هم با همکاری مدیران پیش رفتیم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های جنوب شرق کشور گفت: این مجموعه نمایشگاهی بین‌المللی است که در برخی موارد در حد شهر کرمان فعالیت می‌کند.

او اضافه کرد: نمایشگاه دانش بنیان صنعت،معدن و حمل و نقل برای نخستین بار با این وسعت در کشور برگزار می‌شود، بیش از ۷۵ شرکت دانش بنیان در این دوره شرکت کردند و آنان را حمایت کردیم.

علی‌پور با تاکید بر اینکه این نمایشگاه با حمایت صنعت، معدن و بنگاه.های اقتصادی برای نخستین بار در کرمان اجرایی شده است بیان‌کرد: امیدوارم شرکت‌های دانش بنیان مورد حمایت این استان قرار گیرند تا این نمایشگاه در سالهای آینده هم دایر شوند، زیرا کرمان بهشت معادن ایران است.

نخستین نمایشگاه ملی تخصصی دانش‌بنیان معدن، صنعت و حمل و نقل از ساعت ۱۸ هر روز تا ساعت ۲۳ به مدت چهار روز و با حضور شرکت‌های دانش بنیان از سراسر کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.

شرکت‌های صنعتی، معدنی و حمل و نقل استان کرمان علاوه بر عرضه محصولات دانش بنیان خود در این نمایشگاه، به دنبال همکاری با مراکز علمی در حوزه فناوری هستند.