پاسخ دانشگاه علوم پزشکی به شایعه قبرستان جزامی‌ها در کرمان

منتشر شده در صفحه | شماره

پاسخ دانشگاه علوم پزشکی
به شایعه قبرستان جزامی‌ها
در کرمان
دانشگاه علوم پزشکی به یک شایعه در کرمان پاسخ داد. به گزارش ایسنا شاید این روزها پیام زیر را خیلی از مردم کرمان در شبکه‌‌های مجازی دریافت کرده باشند که هنگام حفاری خیابان بهمنیار کرمان در عمق پنجاه متری از سطح زمین، ناگهان حجم گاز عظیمی از زمین خارج می‌شود که در همان لحظه چندتن از کارگران بیمار و چند روز بعد جان باختند.
در ادامه این شایعات آمده بود: در سیصد سال گذشته مردمی در کرمان به بیماریهای صعب اعلاج و لاعلاجی مبتلا بودند که در این منطقه به خاک سپرد شده بودند که با حفاری این منطقه، گازهای ناشی از جنازه این افراد به بیرون آمده و عامل اصلی شیوع بیماری آنفلوانزا در کرمان این گازها بوده است.
دکتر مهدی شفیعی مدیر گروه بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان این شایعات را از اساس غلط دانست و با تکذیب این پیام‌ها و علل وقوع آنفلوآنزا ناشی از این گازها گفت: این موضوع اساسا پایه علمی ندارد، که حتی بخواهیم درباره آن اظهار نظر کنیم.
وی افزود: عامل جزام، باکتری است این در حالی است که آنفلوآنزا عامل ویروسی دارد و این دو بیماری هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند. مدیر گروه بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: در خصوص اینکه حفاری باعث پخش گازهایی شده که باعث شیوع آنفلوآنزا در استان کرمان شده است، از اساس اشتباه و بی منطق است و چنین چیزی رخ نداده و اصلا صحت علمی نیز ندارد.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :