نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس: بخشنامه‌های وزارت جهاد کمر کشاورزان را شکسته است

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1362

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس: بخشنامه‌های وزارت جهاد کمر کشاورزان را شکسته است

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس خواستار بازنگری وزیر جهاد و معاون توسعه وزارتخانه نسبت به بخشنامه‌های ممانعت از صادرات محصولات کشاورزی شد که امنیت غذایی را با خطر مواجه می‌کند.

 ذبیح الله اعظمی ساردوئی در جلسه علنی سه‌شنبه، ۲۴ آبان ماه ،مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخانه گفت: وزارت جهاد به جای حمایت از کشاورزان با تصمیمات نابجا و بخشنامه‌ها اقدام به نابودی کشاورزان و سربازان تولید کرده است چنانچه معاون توسعه بازرگانی وزارتخانه اقدام به صدور بخشنامه‌ای برای ممانعت از صدور پیاز به میزان ۱۲۰ درصد، سیب‌زمینی ۷۰ درصد و گوجه‌فرنگی غیر گلخانه‌ای ۱۰۰ درصد کرده است که این برای بار دوم است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه این اقدام را خلاف مصوبه مجلس یعنی بند (ش) تبصره (۸) بودجه ۱۴۰۱ دانست و افزود: طبق قانون باید از ۶ ماه قبل این موضوع به اطلاع کشاورزان و تولیدکنندگان می‌رسید لذا وزیر و معاون وی ابتدا قوانین را خوانده و سپس بخشنامه صادر کند.

او در ادامه با بیان اینکه مجلس با هدف حل مشکلات، قانون تمرکز را از وزارت صمت به جهاد کشاورزی منتقل کرده، اظهار داشت: این موضوع برای این بود که تصمیمات غیرمنطقی و غیرمنصفانه برای کشاورزان گرفته نشود اما خود شما بدتر کمر کشاورز را می‌شکنید و باید پاسخ دهید این چه تصمیماتی است که برای بخش کشاورزی می‌گیرید.

اعظمی ساردوئی در ادامه با انتقاد از کمبود کودهای پتاس و فسفات و همچنین قیمت نجومی آن در بازار آزاد و عدم استمهال وام‌های کشاورزی که خلاف مصوبه مجلس و درخواست نظام است، عنوان کرد: رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تاکنون بیش از ۴۲ مورد نامه برای حل مشکلات کشاورزی به رئیس جمهور داده است بنابراین امید داریم وزیر کشاورزی و معاون توسعه بازرگانی وی، به موضوع دقت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 88
  • دیروز: 103
  • هفته: 748
  • ماه: 4,444
  • سال: 38,821