معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: رشد ۱۴ درصدی قربانیان تصادفات در سال جاری

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1399

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: رشد ۱۴ درصدی قربانیان تصادفات در سال جاری

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با توجه به افزایش ۱۴ درصدی جان‌باختگان تصادفات بر حضور فعال استانداران در نشست‌های کمیسیون ایمنی استان‌ها و لزوم برنامه‌ریزی سفرهای نوروزی سال جاری و تلاش و همکاری تمام سازمان‌ها برای کاهش تصادفات تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، یک‌صد و بیست و ششمین نشست کمیسیون ایمنی راه‌های کشور به ریاست «شهریار افندی زاده» معاون حمل‌و نقل وزارت راه و شهرسازی و دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های کشور و مشارکت اعضا برگزار و بر بسیج همگان از جمله استان‌ها برای برنامه‌ریزی و کنترل جهت کاهش تصادفات اشاره و خواستار حضور همه جانبه دستگاه‌ها در انجام این مهم شدند.

در ابتدای این نشست گزارش آماری از تصادفات و کشته‌شدگان تصادفات در ۸ ماه نخست ۱۴۰۱ ارایه و با توجه به رشد بیش از ۱۴ درصدی کشته‌شدگان تصادفات در این دوره، بر تحلیل دقیق با هدف ریشه‌یابی چرایی افزایش تصادفات تاکید شد.

در این جلسه بر تشکیل منظم کمیسیون‌های ایمنی استان‌ها با حضور استانداران تاکید و با توجه به در پیش بودن پایان سال و آغاز سفرهای نوروزی، تشکیل کارگروه این سفرها و تلاش همگانی برای کاهش تصادفات و مدیریت هرچه بهتر ترددها در این ایام الزامی است.

هم چنین گزارش سازمان راهداری از فرآیند رفع و اصلاح نقاط پرتصادف در سال‌های گذشته و عملکرد سازمان در این فرآیند ارایه و با تشریح اقدامات صورت گرفته در شناسایی نقاط پرتصادف و اولویت‌بندی آنها بر اساس دستورالعمل جدید مصوب کمیسیون، لیست نقاط پرتصادف شناسایی شده ارایه شد.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اختصاص اعتبار مورد نیاز برای رفع و اصلاح نقاط، بر پیگیری این مهم در سازمان برنامه و بودجه کشور برای اجرای دستور رئیس جمهور در تخصیص ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار ویژه برای رفع و اصلاح نقاط پرتصادف تاکید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 79
  • دیروز: 95
  • هفته: 1,072
  • ماه: 4,058
  • سال: 12,493