مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان: ۷۵ درصد پست‌های سازمانی پزشکی قانونی، بلاتصدی هستند

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1413

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان: ۷۵ درصد پست‌های سازمانی پزشکی قانونی، بلاتصدی هستند

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان گفت: اداره کل پزشکی قانونی کرمان در حوزه فضای فیزیکی و نیروی انسانی با چالش‌هایی روبرو است و ۷۵ درصد پست‌های سازمانی پزشکی قانونی، بلاتصدی هستند.

عباس آمیان در نشست شورای قضایی استان کرمان گفت:امکان جذب در پزشکی قانونی به دلیل نبود امکان قانونی افزایش حقوق‌ها و مزایا وجود ندارد و به همین دلیل بسیاری از پزشکان استقبال لازم برای خدمت در این حوزه را ندارند.

او با اشاره به اینکه سعی شده تمامی واحد‌های پزشکی قانونی خدمات به روز را به مردم ارائه کنند، تصریح کرد: برخی تجهیزات آزمایشگاهی اداره کل پزشکی قانونی در کرمان، مستهلک شده و نیاز به بازسازی دارد.

او با اشاره به اینکه ۲۵ مرکز ارائه خدمات پزشکی قانونی در استان کرمان فعالیت دارند، بیان داشت: سعی شده در تمامی شهرستان‌ها، زمینه تسهیل دسترسی مردم به خدمات پزشکی قانونی فراهم شود و بدین منظور مرکز پزشکی قانونی در بسیاری از شهرستان‌ها راه اندازی شده است.

آمیان بر تشکیل یگان حفاظت پزشکی قانونی نیز تاکید کرد و ادامه داد: مراجعان به پزشکی قانونی اغلب داغ دیده و متالم هستند و تلاش می‌شود که روند ارائه خدمات پزشکی قانونی در شهرستان‌ها به ویژه مناطق کمتر توسعه یافته، تسهیل شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان با اشاره به اینکه هم اکنون در استان کرمان تمامی خدمات به جز آزمایش دی ان‌ای در پزشکی قانونی استان کرمان ارائه می‌شود، بیان داشت: با تامین اعتبارات لازم و خرید تجهیزات، آزمایش دی ان‌ای (DNA)، زنجیره تمام آزمایشات در پزشکی قانونی استان تکمیل می‌شود.

او ضمن بیان اینکه در چند دهه گذشته خدمات پزشکی قانونی حدود ۵ خدمت بود؛ اما هم اکنون بیش از ۴۷ خدمت در پزشکی قانونی ارائه می‌شود، افزود: تنوع کار پزشکی قانونی در این چند ساله افزایش یافته و متناسب با آن به دستگاه‌ها و تجهیزات روز نیز نیاز پیدا شده است.

آمیان با بیان اینکه خدمات پزشکی قانونی در ۴ حوزه تخصصی معاینات، سالن تشریح، کمیسیون‌ها و آزمایشگاه ارائه می‌شود، گفت: مجموعا در هر سال بالغ بر ۱۲۰ هزار خدمت از سوی پزشکی قانونی ارائه می‌شود که حدود ۹۵ درصد این خدمات، در بخش معاینات است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :