در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صمت کرمان مطرح شد. ضرورت تفویض اختیار در استان‌ها

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1418

در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صمت کرمان مطرح شد. ضرورت تفویض اختیار در استان‌ها

  موضوعاتی همچون ضرورت تفویض اختیار به استان‌ها، انتقاد از روال کنونی مالیات و تصمیمات پشت درهای بسته، در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صمت استان کرمان مطرح و بررسی شد.

  مشاور معاون وزیر صمت در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صمت استان کرمان در محل ساختمان شماره دو خانه صمت استان کرمان ابراز داشت: انجمن ملی یک ظرفیت است که در سطح ملی می‌توان از قدرت آن در جهت برطرف کردن مشکلات صنعتگران استفاده کرد.

سید روح الله غضنفری با اشاره به اینکه انجمن‌های ملی متشکل از نماینده های انجمن‌های استانی هستند، عنوان کرد: در برخی بخش های صنعت فعالیت های مختلفی صورت می‌گیرد که هر کدام در یک زمینه خاص آن صنعت فعالیت می‌کنند و هر قسمت باید در انجمن ملی یک نماینده داشته باشند.

لزوم سرعت در تصمیم گیری

رئیس خانه صمت استان کرمان هم در این مجمع عنوان کرد: زمانی که جنگ رخ می‌دهد سرعت در تصمیم گیری تاثیر بسزایی دارد؛ اما در حال حاضر شاهد بسیاری از مشکلات هستیم و صبر در تصمیم گیری‌ها جایز نیست.

بابک اسماعیلی افزود: حجم بزرگ دولت در کنار هزار المنت دیگر مانع از سرعت در تصمیم گیری هاست.

او تاکید داشت: سیاست زدگی نیز یکی از موانع سرعت در تصمیم گیری است و استان کرمان جزو سیاست زده ترین استان های کشور می‌باشد.

اسماعیلی با بیان این مطلب که تمامی ما وطن پرست هستیم، گفت: باید دیتاها را سریع تر ارائه کنیم و از رئیس دفتر تشکل‌ها می‌خواهیم تا کریدوری برای ارتباط دولت با بخش خصوصی راه اندازی شود.

رئیس خانه صمت کرمان عنوان داشت: اکنون در وضعیت اضطرار قرار داریم و مشکلات را با گوشت و پوست خود لمس می‌کنیم. هر روز در حال تکمیل سیکل های معیوب هستیم و باید با تفویض اختیار به استان ها از ادامه این روند جلوگیری کنیم.

او با بیان اینکه در شرایط کنونی نباید مرتکب اشتباه شویم گفت: اکنون بیش از اینکه برای احیای واحدهای راکد تلاش کنیم نیاز است اولویت منابع را برای نگه داشتن واحدهای در حال کار بگذاریم.

روال کنونی مالیات صحیح نیست

او تاکید کرد: من با مالیات ستانی به روش فعلی مخالف هستم زیرا مالیات زمانی مفهوم پیدا می‌کند که به افراد خدمات داده شود و روال کنونی صحیح نیست؛ این شکل مالیات دادن به ویژه در بخش معدن اشتباه است و ما ضرر و زیان زیادی را بابت تصمیمات نادرست دولت متحمل می‌شویم.

رئیس خانه صمت کرمان اضافه کرد: دولت باید وضعیت سیاه موجود را بپذیرد و برای این مشکل راهکار پیدا کند زیرا این توهم که تصور می‌کند همه چیز سفید است باعث نابودی همه می‌شود.

راه اندازی انجمن در سطح ملی راهی موثر برای رفع مشکلات فعالان اقتصادی

همچنین عباس معظمی کارشناس تشکل های وزارت صمت در این مجمع ابراز داشت: راه اندازی انجمن در سطح ملی  راهی موثر در جهت رفع مشکلات فعالان اقتصادی  است و  انجمن های ملی در حوزه ارتباطی بسیار قوی تر از انجمن‌های استانی عمل کرده و نقطه نظرات کارشناسی تری دارند و نشست‌های هم اندیشی این انجمن‌ها با وزیر نیز بیشتر است.

او ادامه داد: در حال تامین زیرساخت‌ها هستیم و به انجمن هایی که قصد فعالیت در سطح ملی را دارند نیز کمک می‌کنیم. انجمن های ملی دارای هویتی مستقل هستند و باید در خانه های استانی به ثبت برسند، البته می‌توانند عضو خانه ایران نیز باشند.

معظمی یادآور شد: تشکل های خانه صمت در کشور از ظرفیت بالایی برخوردار هستند و در بحث تفویض اختیارات نیز باید به آنها توجه شود.

تصمیمات پشت درب‌های بسته

نائب رئیس خانه صمت استان کرمان هم گفت: دولت تصمیمات عجولانه می‌گیرد که بخش خصوصی در آن هیچ نقشی ندارد. از دولتی‌ها می‌خواهیم پشت درهای بسته تصمیم نگیرند و بابت هر تصمیم گیری یک نماینده‌ از بخش خصوصی را در جلسات داشته باشند.

محمد امینیان تصریح کرد: امروز هر کسی زودتر از خواب بیدار شود کدخداست چون قوانین به سرعت در حال تغییر هستند. مالیاتی هم که از مردم گرفته می‌شود باید در جایی خرج شود که مردم از آن منتفع شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 47
  • امروز: 89
  • دیروز: 206
  • هفته: 1,239
  • ماه: 4,330
  • سال: 34,672