وزیر میراث فرهنگی در سفر به کرمان مطرح کرد. استفاده از معادن زغالسنگ برای جذب گردشگر

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1484

وزیر میراث فرهنگی در سفر به کرمان مطرح کرد. استفاده از معادن زغالسنگ برای جذب گردشگر

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: طبق مطالعات انجام شده، بافت بخش طغرالجرد در شهرستان کوهبنان واجد ارزش است و برای ثبت ملی آن مطالعات تکمیلی در حال انجام است.

عزت‌الله ضرغامی در سفر به شهرستان کوهبنان از معدن زغالسنگ پابدانا برای فراهم‌کردن مقدمات گردشگری معدن بازدید کرد.

ضرغامی گفت: قصد داریم این منطقه را به یک مرکز گردشگری تبدیل کنیم.

در این بازدید مطرح شد که در کوهبنان شش معدن و ۲ زغال‌شویی فعال وجود دارد.

ادای احترام به شهدای بخش‌طغرالجرد از توابع شهرستان کوهبنان گام بعدی امروز وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در استان کرمان بود.

ضرغامی در جمع خانواده شهداء گفت: برای ساماندهی بافت قدیم بخش طغرال‌الجرد عرصه‌ و حریم مشخص شود ضمن آنکه میراث فرهنگی در تکمیل گلزار شهدای این بخش سهیم می‌شود.

وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در واکنش به سخنان پدر یکی از شهداء مبنی بر اینکه در استان کرمان بخش طغرل‌الجرد بعد از خانوک بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کردند، گفت: خاک استان کرمان شهیدپرور است و در راس آن شهید حاج قاسم سلیمانی قرار دارد.

ضرغامی در ادامه درباره بخش طغرال‌الجرد گفت: این منطقه بافت ویژه‌ای دارد و دارای بافت تاریخی است که قدمت آن خیلی طولانی نیست اما به نوبه خودش بافت ارزشمندی است.

او ادامه داد: طبق مطالعات انجام شده، بافت بخش طغرالجرد واجد ارزش است و برای ثبت ملی آن مطالعات تکمیلی در حال انجام است. اما مردم باید بدانند با ثبت این بافت تاریخی محدودیت‌هایی در ساخت و ساز ایجاد می‌شود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: مردم این منطقه با ثبت ملی بافت تاریخی این بخش موافق هستند. نامه ثبت ملی این منطقه را پدر یکی از شهدای طغرالجرد به نمایندگی از طرف مردم امروز در گلزار شهداء به ما داد.

او با اشاره به ظرفیت تاریخی این منطقه به عنوان میراث ملموس بیان کرد: بررسی‌های علمی و کارشناسی را برای ثبت ملی طغرالجرد انجام می‌دهیم و امیدواریم سرمایه‌گذاران به ظرفیت‌های این منطقه شناسایی و ورود پیدا کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 11
  • امروز: 11
  • دیروز: 139
  • هفته: 833
  • ماه: 4,202
  • سال: 33,583