در جلسه شب گذشته شورای شهر کرمان مطرح شد؛ سفر آموزشی اعضای شورا به مالزی

منتشر شده در صفحه | شماره

در جلسه شب گذشته شورای شهر کرمان مطرح شد؛
سفر آموزشی اعضای شورا به مالزی
عطیه بهره بر
جلسه شورای شهر کرمان شب گذشته در محل خانه شهر کرمان با حضور 14 عضو برگزار شد. صدیقه زاهدی تنها غایب این جلسه بود. گفتنی است علی بابایی شهردار کرمان، فرقانی معاون فنی شهرداری کرمان و مهدی کیانی نژاد مدیر پروژه میدان آزادی هم در جلسه شب گذشته حاضر بودند. گزیده جلسه دیشب را در ادامه بخوانید:
* فرقانی: تابلوی روزشمار پروژه میدان آزادی بزودی نصب می شود. مدت روزشمار 24 ماه می باشد که از 10 مهر ماه حساب شده است.
* فرقانی در ادامه به بیان جزئیاتی از پروژه میدان آزادی پرداخت.
* بابایی: برای تمام پروژه های شهر کرمان چهار هزار و 600 تن میلگرد خریداری شده است. هفته گذشته هم دو هزار تن خریده شده و با این حساب فعلا مشکل تجهیزات وجود نخواهد داشت.
* کیانی نژاد: در بخش مهندسی، طراحی و ساخت و اجرا به سمتی پیش می رویم که بیشترین منافع را برای شهر و شهرداری داشته باشد.
* حجت الاسلام ربانی سخنگوی شورا: تا زمان اتمام پروژه میدان آزادی و چهارراه ولیعصر هیچ پروژه دیگری آغاز نشود./ کیانی نژاد: باید پروژه چهارراه سمیه هم آغاز شود چون پروژه میدان آزادی و چهارراه ولیعصر شروع شده اند.
* مشرفی رئیس شورا: پروژه بعدی چهارراه سمیه است اما باید گام به گام پیش رویم. طرح مد نظر ما زیرگذر است.
* مشرفی: صبح یکشنبه برای پروژه بام کرمان کارگروهی تشکیل و بندهای قرارداد اصلاح شد./ 235 میلیارد تومان سرمایه گذار باید بگذارد و شهرداری هم 10 میلیارد تومان می گذارد. قرار است هتلی با زیربنای 40 هزارمتر در زمینی به مساحت 300 هزار متر مربع انجام شود.
* منصور ایران منش عضو شورا: با کلیات پروژه بام کرمان موافقم. اما با به هم زدن بستر جنگل قائم مخالفم و فکر می کنم 10 سال دیگر پشیمان شویم. چرا که در حال مخدوش کردن طبیعت آن جا هستیم.
* ربانی: در کرمان متاسفانه مکان مناسبی برای گردش و تفریح نداریم. فکر می کنم جنگل قائم پتانسیل خوبی برای ایجاد مکان تفریحی دارد. فکر نمی کنم احداث هتل مشکلی ایجاد کند./ دغدغه ما این است که بهترین مکان گردشگری کرمان در مجاورت آرامستان کرمان است که همخوانی ندارد.
* مومنی عضو شورا: با طرح هتل بام کرمان مخالف هستم. چون اشتباه محض است که هتلی در بالاترین نقطه شهر ساخته شود.
* پنجعلی زاده: در خصوص پروژه بام کرمان در خرداد 94 جلسه ای تشکیل دادیم و اعضای شورا موافقت خود را با این طرح اعلام کردند و فکر می کنم الان جای این صحبت ها نیست. اگر مخالفتی بود باید قبل از تایید گفته می شد.
* در جلسه شب گذشته شورا طرح هتل بام با 11 رای موافق توسط اعضای شورای شهر کرمان تایید شد.
* سخنگوی سابق شورا: ما به این دلیل به شما رای دادیم چون معتقد بودیم شما به مسائل شهری اشراف کامل دارید. اما شما کسی را به عنوان معاون خدمات شهرداری انتخاب کردید که ما فکر می کنیم به مسائل شهری آشنا نیست./ بابایی: شما حداقل دو هفته صبر کنید تا عملکرد ایشان را ببینید. من دنبال آدمی بودم که از من هم بیشتر وقت بگذارد.
* مشرفی: شورا باید در جریان انتخاب معاون خدمات شهرداری و دیگر معاونین و رده های بالاتر قرار گیرد./ بابایی: پس از انتخاب آقای محمدخانی به عنوان معاون خدمات شهری، این اولین فرصتی بود که با اعضای شورا در این مورد صحبت کنم.
* گفتنی است طبق گفته رئیس شورای شهر کرمان، قرار است چند نفر از اعضای شورای شهر کرمان برای گذراندن دوره آموزشی به مالزی سفر کنند. البته برای از رسمیت نیفتادن جلسات فقط تعدادی از اعضا می توانند به مالزی بروند. اعضای شورا می بایست 50 درصد هزینه ها را بدهند و 50 درصد دیگر را شورای شهر تقبل می کند. البته مومنی و معصوم زاده اعلام کردند که 100 درصد هزینه سفر آموزشی به مالزی را خودشان می دهند.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 43
  • امروز: 25
  • دیروز: 204
  • هفته: 973
  • ماه: 4,309
  • سال: 34,230