سرانه پایین فضای آموزشی در استان. ساخت ۷۲۰ کلاس درس در قالب پویش “کرمان دانا”

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1491

سرانه پایین فضای آموزشی در استان. ساخت ۷۲۰ کلاس درس در قالب پویش “کرمان دانا” 

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: پویش “کرمان دانا” در راستای ساخت ۱۲۰ مدرسه در قالب ۷۲۰ کلاس درس با اهداف ساخت فضای آموزشی، مهارت آموزی، توسعه دانش بنیان و دانش توسعه مدیریت با همکاری آموزش و پرورش و نوسازی و تجهیز مدارس استان آغاز به کار کرد.

سید مهدی طبیب زاده در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به سرانه پایین میانگین فضای آموزشی استان نسبت به کشور اظهار کرد: پویش “کرمان دانا” در راستای ساخت ۱۲۰ مدرسه در قالب ۷۲۰ کلاس درس با اهداف ساخت فضای آموزشی، مهارت آموزی، توسعه دانش بنیان و دانش توسعه مدیریت با همکاری آموزش و پرورش و نوسازی و تجهیز مدارس استان آغاز به کار کرد.

او افزود: تاکنون ۱۲ مدرسه در قالب ۱۱۸ کلاس درس به بهره‌برداری رسیده و ۴۰ مدرسه در قالب ۳۲۰ کلاس درس نیز در حال ساخت است.

طبیب زاده با اشاره به برگزاری اولین سمینار آشنایی دانش آموزان با بورس در مدرسه اتاق بازرگانی کرمان بیان کرد: مهارت آموزی در مدارس پویش “کرمان دانا” مورد تاکید است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه جذب مشارکت‌های مردمی در آموزش و پرورش استان در چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته، گفت: ترویج فرهنگ مدرسه‌سازی و کار خیر در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی نهادهای دولتی و غیردولتی از دیگر برنامه‌های اتاق بازرگانی کرمان است.

او با اشاره به پیگیری جدی برنامه‌های پویش کرمان دانا در استان کرمان اظهار کرد: اتاق بازرگانی در منطقه حاشیه‌ای شهر کرمان مدرن ترین مدارس را می‌سازد، گفت: توجه به آموزش دانش آموزان مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ضروری است.

طبیب زاده رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان با اشاره به بازدید کارشناسان این اتاق از شهرستان جازموریان گفت: جازموریان به شدت فقیر است و ما آمادگی داریم با همکاری استانداری و آموزش و پرورش نسبت به ساخت فضای آموزشی استاندارد اقدام کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 43
  • امروز: 0
  • دیروز: 92
  • هفته: 1,096
  • ماه: 4,551
  • سال: 32,996