اعطای تسهیلات اشتغال به اعضای درجه یک خانواده معلولان

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1492

اعطای تسهیلات اشتغال به اعضای درجه یک خانواده معلولان

رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص تسهیلات اشتغال افراد دارای معلولیت گفت: برای اولین بار و با تلاش سازمان بهزیستی، از محل تبصره ماده ۱۶ تسهیلات اشتغال به ۱۷ هزار نفر از اعضای درجه یک خانواده فرد دارای معلولیت که توان کار کردن نداشته‌اند، اعطا شده است.

به گزارش کاغذ وطن به نقل از ایسنا، نشست هم اندیشی نمایندگان تشکل‌های فعال در حوزه افراد دارای معلولیت با معاون وزیر و رئیس سازمان و معاون امور توانبخشی بهزیستی کشور در ساختمان ستاد بهزیستی کشور برگزار شد.

در ابتدای این جلسه نمایندگان تشکل‌های فعال در حوزه افراد دارای معلولیت؛ مهم‌ترین خواسته‌ها و نکات مد نظر جامعه افراد دارای معلولیت را به مسئولان سازمان بهزیستی منتقل کردند و موضوعاتی چون بازنگری کلی در شیوه نامه‌های آموزش زبان اشاره، CBR(توانبخشی مبتنی بر جامعه)، پیگیری مشکلات بیمه درمان و خدمات توانبخشی، مشکلات اشتغال و بازنشستگی پیش از موعد برای معلولان و … مطرح شد.

در ادامه این جلسه علی محمد قادری معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پیگیری‌های مجدانه مطالبات افراد دارای معلولیت و استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود برای مطالبه درخواست‌های آنان از مراجع ذی ربط گفت: خوشبختانه تعامل و وفاق سازمان بهزیستی با تشکل‌های فعال حوزه معلولان به برکت نشست‌های متعددی که داشته‌ایم، در سطح بالایی قرار دارد.

وی افزود: نکته مهم این است که این جلسات باید کارشناسی باشد و نظام مسائل مرتبط با افراد دارای معلولیت علاوه بر اینکه فرد معلول را مد نظر می‌گیرد، مسائل خانواده‌های این افراد که با مجاهدت زیاد مسائل آموزشی، درمانی، تربیتی و… فرد معلول را پیگیری می‌کنند را نیز در قالب یک پنل علمی و پژوهشی بررسی کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص بازنگری شیوه نامه‌های سازمان بهزیستی گفت: تمامی دستورالعمل‌ها و شیوه نامه‌های سازمان بهزیستی در تمامی حوزه‌ها در حال بازنگری، آسیب شناسی و اصلاح است و بنا داریم تا پایان شهریورماه امسال این اقدام را به طور کامل  به سرانجام برسانیم.

وی در خصوص تسهیلات اشتغال افراد دارای معلولیت نیز گفت: برای اولین بار و با تلاش سازمان بهزیستی، از محل تبصره ماده ۱۶ تسهیلات اشتغال به ۱۷ هزار نفر از اعضای درجه یک خانواده فرد دارای معلولیت که توان کار کردن نداشته‌اند، اعطا شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :