کرمان، خط اول مبارزه با موادمخدر در کشور

منتشر شده در صفحه | شماره

کرمان، خط اول مبارزه با موادمخدر در کشور
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان در رابطه با مبارزه با مواد مخدر تقریبا در خط اول مبارزه کشور قرار دارد، گفت: اگر به استان کرمان در زمینه‌های کمک‌های مختلف صورت بگیرد از هزینه های بعدی جلوگیری خواهد شد. به گزارش ایسنا حمید ذکاء اسدی دیروز در دیدار با هیات اتحادیه اروپا با موضوع بررسی روند اجرای فعالیت های سال 2015 اتحادیه اروپا در حوزه اتباع و پناهندگان استان کرمان گفت: استان کرمان با وسعت بیش از 183 کیلومتر مربع و با در بر گرفتن حدود یازده درصد کل کشور پهناورترین استان ایران است که متوسط کشورهای اروپایی است.
وی گفت: استان کرمان استانی مرزی نیست اما با مشکلات مرزی از جمله ترانزیت مواد مخدر و عبور اتباع خارجه غیرمجاز از مرزها و عبور آنها از استان کرمان، مواجه است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان از هیات اتحادیه اروپایی درخواست کرد تا بیمه افاغنه ساکن در کشور ایران از جمله استان کرمان را پیگیری نمایند تا در صورت بروز حوادث، بخشی از هزینه های درمانی تامین شود.
ذکا اسدی به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تحصیل فرزندان اتباع خارجه غیرمجاز اشاره کرد و افزود: طی این دستور وزارت آموزش و پرورش و به تبع آن اداره کل آموزش و پرورش استان کلاس های آموزشی را برای تحصیل دانش آموزان اتباع خارجه غیرمجاز دائر نموده است. وی با اشاره به اینکه استان کرمان در رابطه با مبارزه با مواد مخدر تقریبا در خط اول مبارزه قرار دارد، خاطر نشان کرد: اگر به استان کرمان در زمینه های مختلف صورت بگیرد از هزینه های بعدی جلوگیری خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان ضمن تشکر از دفتر کمیساریاری سازمان ملل متحد کرمان در خصوص ساخت فضای آموزشی ویژه پناهندگان، گفت: امید است با ساخت فضای بهداشتی (بیمارستان) نیز این اقدامات تکمیل شود.
رئیس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد کرمان هم گفت: در حال حاضر شرایط بازگشت برای پناهندگان فراهم نیست اما در آینده نزدیک با بهبود یافتن وضعیت منطقه، شرایط برای بازگشت پناهندگان فراهم خواهد شد. «جوزپه دی کارو» از سخاوتمندی جمهوری اسلامی ایران در خصوص توجه به پناهندگان در طی چند سال گذشته تشکر کرد و یادآور شد: اولویت‌های مدیریت استان در خصوص پناهندگان و اتباع خارجی با اولویتهای کمیساریای عالی سازمان ملل متحد از جمله بحث آموزش و بهداشت مطابقت دارد.
دی کارو به ساخت فضای آموزشی ویژه پناهندگان در استان کرمان اشاره کرد و گفت: معتقدیم که موضوع بهداشت و آموزش موجب تغییر زندگی پناهندگان خواهد شد که با همکاری خوبی که بین دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد کرمان با اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان وجود دارد، می توان در مسیر درست گام برداشت.
وی یادآور شد: در پایان سفر هیات اروپایی به استان کرمان و در جلسه جمع بندی مجدد در خصوص مباحث آموزشی و بهداشتی تاکید خواهد شد. رئیس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد کرمان افزود: در حال حاضر شرایط بازگشت برای پناهندگان فراهم نیست اما در آینده نزدیک با بهبود یافتن وضعیت منطقه، شرایط برای بازگشت پناهندگان فراهم خواهد شد.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 72
  • دیروز: 99
  • هفته: 894
  • ماه: 4,640
  • سال: 38,526