سرپرست اتحادیه آسانسور و پله برقی کرمان اعلام کرد: آسانسور ساختمان استانداری، برج اول و بیمارستان افضلی‌پور مجوز ایمنی ندارند

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1587

سرپرست اتحادیه آسانسور و پله برقی کرمان اعلام کرد: آسانسور ساختمان استانداری، برج اول و بیمارستان افضلی‌پور مجوز ایمنی ندارند
سرپرست اتحادیه آسانسور و پله برقی کرمان اسامی آسانسورهای بدون مجوز ایمنی برخی ساختمان های مهم این شهر را اعلام کرد.
به گزارش کرمان‌نو و به نقل از ایسنا حمید عباسی با بیان مطلب که با استقلال این اتحادیه از سال ۱۳۹۷، استانداردسازی آسانسورها نظم بیشتری پیدا کرد، افزود: طبق گزارشات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، حدود ۹۰ درصد شکایات مردمی از ما در سال گذشته کاهش یافته است.
سرپرست اتحادیه آسانسور و پله برقی کرمان ایجاد هیئت صلح در سال ۱۴۰۰ را از دیگر دستاوردهای این اتحادیه دانست و بیان کرد: با عضویت در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برخی از مشکلات این اتحادیه حل و فصل می‌شود.
عباسی در ادامه با بیان این مطلب که آمادگی لازم برای آموزش مهندسین عضو نظام مهندسی ساختمان در خصوص مقررات ملی مبحث ۱۵ به صورت رایگان را داریم، گفت: در تیرماه سال ۱۳۹۹ مجوز یک شرکت بازرسی به دلیل تخلفات، در مرکز ملی صلاحیت، ابطال شد، اما متاسفانه اداره استاندارد استان کرمان تا سه ماه این مصوبه را اجرا نکرد و در حین تعلیق مجوز، بازرسی از آسانسورها را انجام می‌داد و ۵۲ گواهینامه فاقد اصالت در این مدت صادر کرد. حال سئوال این است که چرا با وجود تخلفات، این همه با آن مماشات شد و به دستگاه قضا معرفی نشد؟ گفتنی است این شرکت قبل از ابطال مجوز بیش از ۱۵۰۰ دستگاه آسانسور را تایید کرده است.
وی با بیان این‌که دو شرکت بازرسی معتبر در کل استان داریم که فقط یکی از آنها بومی است و با بیان این مطلب که آمار حوادث آسانسور در کرمان زیاد است، اظهار کرد: مردم باید تجهیزات مورد نیاز خود را از شرکت‌های دارای مجوز تهیه کنند.
او درباره آسانسورهای استانداری کرمان نیز گفت: آسانسورهای استانداری کرمان هنوز تایید صلاحیت نگرفته، هم چنین آسانسور برج اول، بیمارستان افضلی‌پور، بیمارستان قدیمی شهید باهنر، برج هزار و یکشب، پله برقی پاساژ آزادی و … مجوز ایمنی لازم را اخذ نکرده‌اند.
عباسی تصریح کرد: مردم شناسه ایمنی آسانسورها را به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند تا از آخرین وضعیت تاییدیه ایمنی آسانسور مطلع شوند و اگر نوشته شده بود “در حال بررسی است” یعنی هنوز تاییدیه لازم را اخذ نکرده است.
گفتنی است نام شرکت بازرسی در خبرگزاری محفوظ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 51
  • امروز: 93
  • دیروز: 206
  • هفته: 1,243
  • ماه: 4,334
  • سال: 34,676