منتظر ارزان‌شدن گوجه‌فرنگی بمانید

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1596

منتظر ارزان‌شدن گوجه‌فرنگی بمانید
بنا بر اعلام مسئولان مربوطه قیمت گوجه‌فرنگی تا ۱۰ روز آینده باعرضه زیاد در بازار شکسته خواهد شد و به قیمت‌های قبل باز می‌گردد.
چندهفته‌ای است که قیمت گوجه‌فرنگی افزایش‌یافته و در مغازه‌ها به کیلویی ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان رسیده است. در میادین میوه و تره‌بار نیز با قیمت بیش از ۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود. افزایش قیمتی که برخی کارشناسان معتقدند ناشی از فصل سرما و بارندگی است و هر سال نیز اتفاق می‌افتد و چون امکان انبارکردن گوجه‌فرنگی وجود ندارد، قیمت آن دچار نوسان می‌شود.
مصطفی دارایی نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان، در اظهارات اخیر خود اعلام کرده که هر سال در این برهه به دلیل بارندگی، تگرگ و سرما برداشت از مزارع با کندی صورت می‌گیرد و این مشکل ۲۰ روز تا یک ماه طول کشیده و سپس مرتفع می‌شود.
او همچنین تصریح کرد که گوجه‌های بوشهر رسیده و تا ۱۰ روز آینده قیمت گوجه به قیمت‌های قبل باز می‌گردد. مدیرکل دفتر امور سبزی‌ها و گیاهان جالیزی وزارت جهاد کشاورزی نیز چندی پیش اعلام کرد که برای فصل پاییز میزان ۴۸۰۰ هکتار برنامه کشت گوجه‌فرنگی در استان‌های جنوبی هماهنگ شده و از این ۴۸۰۰ هکتار ۲۱۵ هزار تن محصول به بازار عرضه خواهد شد.
به گزارش مهر، مصطفی دارایی نژاد با بیان اینکه کشاورزان سال گذشته متحمل ضررهای زیادی شدند و حق آنهاست که امسال با افزایش صادرات سود مناسبی به دست آورند، افزود: اما باید صادرات به گونه‌ای مدیریت شود که نظم و تعادل بازار داخلی از بین نرود.
بر اساس برآوردها ۱۳۵ هزار تن از این ۲۱۵ هزار تن فقط در ماه آذر به بازار عرضه می‌شود.
او همچنین عنوان کرد: با بهبود شرایط جوی و امکان بارگیری محصول در چند روز آینده حجم زیادی گوجه‌فرنگی وارد بازار مصرفی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 88
  • دیروز: 103
  • هفته: 748
  • ماه: 4,444
  • سال: 38,821