انتقاد رئیس اتاق بازرگانی رفسنجان نسبت به ازدست‌رفتن جایگاه جهانی محصول پسته

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1615

انتقاد رئیس اتاق بازرگانی رفسنجان نسبت به ازدست‌رفتن جایگاه جهانی محصول پسته
رئیس اتاق بازرگانی شهرستان رفسنجان نسبت به ازدست‌رفتن جایگاه جهانی این شهرستان در محصول پسته انتقاد کرد.
مجید حجت در کارگروه کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی شهرستان رفسنجان اظهار کرد: کار اتاق بازرگانی مشاوره به قوای سه‌گانه و مطالبه‌گری از بخش‌های دولتی است و قدرت اجرایی و قانون‌گذاری ندارد.
او ادامه داد: ما پارلمان بخش خصوصی هستیم، دغدغه‌های کشاورزان را به قوای سه‌گانه انتقال می‌دهیم و در راستای رفع آن‌ها راهکار پیشنهاد می‌کنیم.
حجت افزود: رفسنجان قطب صنعت پسته ایران بوده که اکنون آمریکا جایگاه نخست تولید و صادرات پسته را از آن خودکرده و بر مشکلات ما افزوده است، در تابستان نیز بخشنامه خاموشی موتورپمپ‌ها صادر شد و خسارت جبران‌ناپذیری را برای کشاورزان رقم زد آن‌هم در شرایطی که باغات پسته نیازمند آب بودند.
حجت با بیان اینکه امیدواریم با مطرح‌شدن مشکلات بتوانیم راهکار رفع آن را نیز ارائه دهیم، بیان کرد: از معضلات دیگر ما بحث کود و سموم کشاورزی است که برخی کشاورزان بدون تحقیق از برخی سموم استفاده می‌کنند که خسارت‌هایی را به باغات پسته وارد می‌کند و محصول کشاورز را خراب می‌کند.
رئیس اتاق بازرگانی رفسنجان بیان‌کرد: محصولاتمان کیفیت خود را ازدست‌داده و تولیداتمان به حداقل رسیده و یکی از اشتباهاتمان این است که ژن خوب برخی درختان را شناسایی نمی‌کنیم که پرورش دهیم تا به کمک تولید محصول بیاید.
او تأکید کرد: یک اتفاق مثبت در حوزه کشاورزی تأسیس صندوق‌های حمایتی از کشاورزان است که با تأسیس صندوق پسته در ابتدای فصل تمام مشکلات کشاورزان در زمینه پسته حل خواهد شد و مستلزم آن است که مس پای‌کار بیاید و با خریداری سهام بخش دولتی کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 14
  • امروز: 14
  • دیروز: 139
  • هفته: 836
  • ماه: 4,205
  • سال: 33,586