توضیحات معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان درباره حادثه تروریستی

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1623

توضیحات معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان درباره حادثه تروریستی
معاون سیاسی امنیتی استاندار در جمع خبرنگاران توضیحاتی درباره حادثه تروریستی ۱۳ دی ماه در کرمان ارائه داد.
رحمان جلالی در تشریح حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان اظهار کرد: ستاد برگزاری چهارمین سالگرد شهید سلیمانی ۱۶ کمیته دارد که دو کمیته اختصاصی برای ایمنی و امنیت بود لذا مسائل ایمنی را از امنیتی جدا کردیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با تشریح اقدامات انجام شده در سالگرد شهادت در زمینه ایمنی تصریح کرد: ۳۱۸ موکب درخواست داشتند که به حدود ۲۶۰ موکب اجازه برپایی داده شد و بحث‌های ایمنی در زمینه بهداشتی، برق، گاز و … توجه شده بود.
او در بخش دیگر سخنانش با اشاره به اقدامات سریع امدادرسانی در زمان حادثه اظهار کرد: کمتر از یک ساعت بعد از انفجارها گلزار شهدای کرمان به وضعیت عادی خود برگشت و مواکب دوباره شروع به خدمت رسانی کردند و این با همکاری مردم صورت گرفت.
جلالی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در حوزه امنیتی اشاره کرد و گفت: برای اولین بار در گلزار شهدا اتاق وضعیت پایشی ایجاد شد و هیچ نقطه کور دوربینی در گلزار نداریم.
معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کرمان بیان کرد: طبق فیلم دومی که منتشر شد تروریست هر چه سعی می‌کند نمی‌تواند از سد امنیتی رد شود و در استیصال می‌ماند لذا صبر می‌کند تا اتوبوس مسافرانش را پیاده و سپس خودش را منفجر می‌کند.
او بیان کرد: پژوی داخل فیلم‌ها متعلق به موکب دار است و مانند یک سپر عمل کرده و جلوی تلفات بیشتر را گرفته زیرا بمب ساچمه‌ای بوده و بخشی از ساچمه‌ها به این خودرو اصابت کرده‌اند.
معاون استاندار کرمان با اشاره به تدابیر دیده شده در ایجاد فنس، پایش، گیت‌ها و … بیان کرد: برای اولین بار در استان برای این مراسم سگ مواد منفجره‌یاب آوردیم و حریم گلزار را با همکاری شهرداری فنس کشی کردیم و اگر این اقدام را انجام نداده بودیم، تروریست می‌توانست وارد جنگل شود و خود را به عمق جمعیت برساند و سپس خود را منفجر کند.
جلالی با اشاره به اینکه همه کوه‌های مشرف به فضای گلزار را نیروهای فراجا تحت کنترل داشتند، در ادامه اظهار کرد: دو بمب کشف شده نیز مربوط به کمتر از ۲۴ ساعت بعد از حمله تروریستی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 42
  • امروز: 91
  • دیروز: 154
  • هفته: 1,168
  • ماه: 4,713
  • سال: 32,995