استاندار کرمان: پروژه‌های عمرانی در کرمان نباید معطل بماند

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1632

استاندار کرمان: پروژه‌های عمرانی در کرمان نباید معطل بماند
محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در ستاد انتخابات استان کرمان که با حضور فرمانداران سراسر استان در سالن پیامبر اعظم(ص) برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای انفجار تروریستی کرمان اظهار داشت: پروژه‌های عمرانی در کرمان نباید معطل بماند و باید تلاش کرد که این پروژه‌ها هرچه سریع‌تر بهره‌برداری شده و در اختیار مردم قرار بگیرد.
به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، استاندار با بیان اینکه بخشی از این موانع پروژه‌های افتتاح نشده و عدم وجود زیرساخت‌ها است، گفت: همیشه از این نوع پروژه‌ها وجود دارد که قبل یا بعد از انتخابات افتتاح می‌شود.پروژه‌های عمرانی در کرمان نباید معطل بماند و باید تلاش کرد که این پروژه‌ها هرچه سریع‌تر بهره‌برداری شده و در اختیار مردم قرار بگیرد.
او با بیان اینکه انتخابات یک شاخص توسعه در دنیا است و باید تلاش کرد که پررنگ و باشکوه برگزار شوند، گفت: حضور مردم پای صندوق‌های رأی امیدآفرینی ایجاد می‌کند و باید تلاش کرد که مشارکت در انتخابات افزایش پیدا کند چرا که یک فرصت تصمیم‌گیری برای مردم است.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه سلامت انتخابات بسیار اهمیت دارد و بدون عیب و نقص برگزار شدن انتخابات یک بخش سلامت انتخابات است که باید انجام شود، افزود: بخش دیگر سلامت انتخابات این است که اجازه ندهیم هیچکس در فرآیند انتخابات دخالت کند.
او با بیان اینکه فرمانداران نباید علایق سیاسی خود را در انتخابات دخالت بدهند، ادامه داد: ما مأمور به اجرای درست انتخابات هستیم و از این بابت همه ما در آن دنیا باید پاسخگو باشیم.
فداکار با اشاره به اینکه اصل انتخابات مشارکت مردم است و هر چه بتوانیم مشارکت مردم در انتخابات را افزایش بدهیم قطعاً موفق‌تر خواهیم بود، بیان کرد: موانع پیش روی مشارکت مردم در انتخابات را باید برطرف کرد.
او با بیان اینکه بخشی از این موانع پروژه‌های افتتاح نشده و عدم وجود زیرساخت‌ها است، گفت: همیشه از این نوع پروژه‌ها وجود دارد که قبل یا بعد از انتخابات افتتاح می‌شود.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه فرمانداران حضور در بین مردم را جدی بگیرند و مشکلات آن‌ها را بشنوند و پیگیری کنند، افزود: فضای انتخاباتی در استان را باید ایجاد کرد و آن‌را گسترش داد و خود این فضا شور انتخاباتی ایجاد می‌کند.
او با بیان اینکه پروژه‌های قابل افتتاح باید حتماً اطلاع‌رسانی شده و خدمات نظام برای خدمت‌رسانی بهتر به مردم معرفی شود، ادامه داد: مردم باید از خدماتی که وجود دارد آگاهی داشته باشند؛ معادن در جنوب استان کرمان به خوبی فعال شده‌اند و چند پروژه معدنی آماده افتتاح است.
فداکار با اشاره به اینکه مشکلات آی.تی که در شهرستان‌های استان وجود دارد باید بررسی شده و حتماً تا قبل از انتخابات برطرف شود، گفت: در روند برگزاری انتخابات نباید هیچ‌گونه چالشی وجود داشته باشد و دستگاه‌ها مکلف هستند که ظرفیت خود را از نیرو و امکانات در اختیار ستاد انتخابات بگذارند.
تمام امور اجرایی انتخابات در یک مانور بررسی شود
رحمان جلالی نیز در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: با تأکید استاندار کرمان روند برگزاری انتخابات در استان به خوبی پیش می‌رود.
او با اشاره به اینکه حدود ۴۰ روز تا برگزاری انتخابات در کشور داریم، بیان کرد: باید آرایش انتخاباتی استان کرمان تقویت و تمام امور اجرایی انتخابات در یک مانور بررسی شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه سه مانور انتخاباتی در استان کرمان برگزار می‌شود تا میزان آمادگی استان در این حوزه بررسی شود، افزود: فرمانداران درخواست داشتند که جلسه‌ای برگزار شود تا موانع پیش روی افزایش مشارکت مردم بررسی شود.
او با اشاره به اینکه اطلس امنیتی انتخابات استان کرمان تهیه شده است و اکثر فرآیند انتخابات استان الکترونیکی برگزار می‌شود، گفت: کرمان آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات را دارد و تمام موارد بررسی شده و حتی اگر قرار باشد ۴۸ ساعت آینده در استان انتخابات برگزار شود این آمادگی را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 82
  • دیروز: 103
  • هفته: 742
  • ماه: 4,438
  • سال: 38,815