کلینیک زیبایی – پزشکی پیام ما

منتشر شده در صفحه | شماره

در این ستون قصد داریم پاسخ سوالات پزشکی خوانندگان مان را در زمینه های مختلف پزشکی بدهیم. همچنین توصیه های مهم سلامتی را از زبان خود پزشکان داشته باشیم.
خوانندگان محترم لطفا سوالات خود را در رابطه با تمام رشته های تخصصی پزشکی را به شماره 10009353412500 پیامک کنید تا از طریق دکتر صفا با پزشکان متخصص حاذق شهرمان در میان گذاشته و پاسخ را در این ستون چاپ کنیم.
شماره تلفن مطب دکتر صفا: 32478203
www.drsafa.org
با پیوستن به کانال تلگرام مرکز پزشکی زیبایی دکتر صفا از مهمترین و جدیدترین خدمات زیبایی این مرکز مطلع شده و از خدمات مشاوره رایگان و انلاین بهره ببرید.
Telegram.me/safacenter

1213…0938
روش‌هاي جراحي كم‌خطر كاهش وزن براي افرادی که بی‌ام‌آي بالاي 40 دارند، چيست؟
پاسخ: بی ام‌آي بیشتر از 40 نشان‌دهنده چاقی درجه سه است. در این شرایط عوارض جدی‌تر بیماری چاقی شروع به آزار بیمار می‌کند. در حال حاضر موثرترین و پایدارترین درمان در این وضعیت جراحی چاقی است. عمل‌های جراحی مانند اسلیو معده یا بای‌پس بهترین نتایج را به همراه دارند. اگر بیمار تاکنون تلاش برای کاهش وزن نداشته باشد، اين جراحي‌ها برايش مناسب است.
6791…0936
آیا فشار دادن جوش‌هاي سر سیاه صورت خوب است یا خیر؟ مشکلی پیش نمي‌آید؟
پاسخ: هم بله هم خیر! خوبی‌ اين کار ‌اين است که جوش‌های سرسیاه که منافذ را بسته و به‌صورت دانه سفت چربی درآمده‌اند از منافذ خارج شده و امکان تخلیه طبیعی چربی از پوست را فراهم می‌کند و هم ‌اينکه ظاهر زشت آن را برطرف مي‌کند. بدی‌ اين کار هم‌ اين است که چون معمولا ریشه و قاعده آنها بزرگ‌تر از نوک و دهانه آنهاست تخلیه آنها به سختی صورت می‌گیرد و اگر کسی بخواهد خودش با فشار دادن، آنها را خارج کند مجبوراست با ناخن‌ها فشار زیادی به بافت اطراف آنها وارد کند که باعث له شدن بافت و لک و اسکار مي‌شود. برای حل‌اين مشکل باید تخلیه آنها را به پزشک بسپاريد تا با وسایل مخصوص و بدون آسیب به بافت اطراف آنها را برطرف کند.
9468…0913
با خوردن مواد شیرین بی‌حال، خواب‌آلود و بی‌حوصله می‌شوم انگار که قندم افتاده باشد، طوری كه توانایی هیچ كاری را ندارم. علت چیست؟
پاسخ: برخی افراد وقتی خوراکی شیرین می‌خورند سطح انسولین بدن‌شان به سرعت بالا می‌رود و احساس افت قند، ضعف، لرزش و گرسنگی مجدد پیدا می‌کنند، به‌خصوص در مورد مواد شیرینی که جذب سریع دارند. به این افراد توصیه می‌کنیم خوراکی‌های خیلی شیرین نخورند زیرا انسولین خون‌شان یکدفعه بالا می‌رود و قندشان را با سرعت پایین می‌اندازد و ممکن است خیلی برای‌شان مفید نباشد. بهتر است از مواد شیرینی استفاده کنید که سرعت جذب‌شان آهسته است. برای مثال نان و شکر هر دو قند دارند؛ اما اگر شکر بخورید زودتر قندتان می‌افتد تا نان و پنیر.
1378…0935
لطفا درباره دیابت نوع 2 عصبى توضیح دهید.
پاسخ: دیابت نوع دو عصبی وجود ندارد. دیابت نوع 2 یک فرم شناخته شده دیابت است که معمولا از 45 سالگی شروع می‌شود و زمینه ارثی دارد. معمولا افرادی که چاق هستند و فعالیت بدنی‌شان کم است و زمینه ارثی دارند به این بیماری مبتلا می‌شوند. در افرادی که عصبی می‌شوند و اضطراب دارند معمولا بیماری تشدید می‌شود یا باعث شروع بیماری می‌شود اما اینطور نیست که بگوییم هر فردی عصبی می‌شود دیابتی خواهد شد. بلکه در کسانی که ژن و زمینه دیابت دارند، فشار عصبی قند را از کنترل در می‌آورد یا باعث شروع دیابت می‌شود.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : [wpstatistics stat=usersonline format=english time=today]
  • امروز: [wpstatistics stat=visits format=english time=today]
  • دیروز: [wpstatistics stat=visits format=english time=yesterday]
  • هفته: [wpstatistics stat=visits format=english time=week]
  • ماه: [wpstatistics stat=visits format=english time=month]
  • سال: [wpstatistics stat=visits format=english time=year]