نگاه سیاسی به پروژه‌های عمرانی ممنوع!

منتشر شده در صفحه | شماره

نگاه سیاسی به پروژه‌های عمرانی ممنوع!
استاندار کرمان صبح روز گذشته در آیین عملیات اجرایی پروژه تفریحی، رفاهی و گردشگری تله کابین و جاده دسترسی بام کرمان از کسانی که به پروژه های آبادانی شهر نگاهی سیاسی دارند انتقاد کرد. علیرضا رزم حسینی با اشاره به اینکه همه ی کسانی که در استان کرمان کار می کنند در آبادانی استان شریک اند، اظهار داشت: من مطمئنم ازطرف دکتر جوادی حرف میزنم که اگر اسمی از نماینده ای برده می شود قصدشان شخص خاصی نبوده و معتقدم نباید به پروژه های استانی نگاه سیاسی شود. این پروژه ها پروژه های آبادانی و خدمت رسانی به مردم هستند. استاندار کرمان این حرف ها را در واکنش به صحبت های جوادی مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری عسکریه بیان کرد. آن جایی که جوادی تنها از یک نماینده نام برد. وی گفت: همه در کرمان، یک زبان ،کلام و سخن دارند و آن توسعه شهر و این استان است که باید به کرمانیان تبریک گفت که مسئولان و نمایندگان مجلس دلسوزی دارند و بنده که با چند نماینده مردم کرمان در مجلس در ارتباط هستم مثل دکتر پورابراهیمی و سایر نمایندگان مجلس، می بینم که با دلسوزی کارها را پیگیری می کنند. پس از این صحبت جوادی، بدلیل اینکه وی فقط نام یک نماینده را برد، همهمه کوچکی میان جمعیت بپا شد و برخی نسبت به این رفتار جوادی اعتراض داشتند و معتقد بودند بدلیل فاصله چند ماهه تا انتخابات مجلس دهم، نباید هنگام کلنگ زنی پروژه ای که برای مردم شهر است از یک نماینده نام برد چرا که این کار یک تبلیغ محسوب می شود. البته مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری عسکریه در صحبت هایش چندین بار از استاندار کرمان هم تشکر کرد اما نام بردن از یک نماینده با واکنش استاندار هم روبرو شد.
رزم حسینی که می داند در نزدیکی انتخابات، هر رفتاری می تواند باعث بر هم خوردن آرامش سیاسی استان شود، موضعی صریح گرفت. رزم حسینی پس از این انتقاد البته از جوادی تشکر هم کرد. وی گفت: افرادی که در این شهر زندگی می کنند و کسانی که در تهران از این طرح ها پشتیبانی می کنند نیز در مسیر آبادانی استان کرمان نقش آفرینی می کنند و تشکر و قدردانی می کنم از دکتر جوادی به عنوان یک سرمایه گذار و هر کس که به عنوان یک سرمایه گذار در آبادانی استان قدم بردارد مورد تکریم ماست.
استاندار کرمان در این جلسه همچنین از رسانه ها خواست مطالبه گر باشند. رزم حسینی با اشاره به اینکه شب گذشته از چند پروژه شهری بازدید کرده اند گفت: مردم باید بدانند ما موظف به پاسخگویی درمورد پروژه های استانی هستیم و مسئولین عذرخواهی به موقع خواهند کرد و پاسخگوی مطالبات مردم خواهند بود. وی تصریح کرد: رسانه ها باید مطالبه گر باشند و نترسند، کسی تضعیف نخواهد شد.
زمانی انقلاب تضعیف می شود که گسست اجتماعی و عدم اعتماد عمومی بوجود آید. رسانه ها باید زیر سوال ببرند و درباره طرح هایی که پیشرفت ندارند، اطلاع رسانی کنند تا مردم مطالبه گری داشته باشند. استاندار کرمان با اشاره به اینکه شورا و شهردار شهر کرمان همدلی و همزبانی خوبی دارند افزود: نگداریم مردم ما نسبت به نظام که اصل است برای ما بی اعتماد شوند و عملکرد ماست که اعتماد را بوجود می آورد.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 74
  • دیروز: 96
  • هفته: 697
  • ماه: 4,320
  • سال: 38,903