با حضور استاندار کرمان، مهندس مقبلی مدیرکل راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان محلی؛ تقاطع غیرهمسطح شهربابک-میمند با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال افتتاح شد

منتشر شده در صفحه | شماره

با حضور استاندار کرمان، مهندس مقبلی مدیرکل راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان محلی؛
تقاطع غیرهمسطح شهربابک-میمند با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال افتتاح شد

مهندس مقبلی مدیرکل راه و شهرسازی کرمان در مراسم آغاز بهره برداری از تقاطع غیر همسطح میمند-شهربابک: 539 کیلومتر پروژه راه روستایی در استان در حال اجراست.
مدیرکل راه و شهرسازی کرمان نیازمندی استان کرمان را به راه‌های روستایی 10 هزار و 107 کیلومتر عنوان و تصریح کرد: تاکنون 4 هزار و 302 کیلومتر راه روستایی ساخته شده و در حال حاضر 539 کیلومتر پروژه راه روستایی در حال اجراست که بخشی از آنها تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش روابط عمومی راه وشهرسازی کرمان، مهندس خداداد مقبلی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران تعداد روستاهای بالای 100 خانوار را 513 خانوار اعلام کرد و گفت: از این تعداد راه‌های روستایی 457 روستا از راه آسفالته بهره‌مند هستند و راه روستایی 38 روستای بالای 100 خانوار باقی مانده است.
وی با بیان اینکه راه‌های روستایی در توسعه نقش بسیار مهمی دارند، اظهار داشت: روستاها منبع تولید در زمینه کشاورزی و دامداری هستند، همان‌گونه که به توسعه استان کرمان توجه می‎شود، باید در زمینه توسعه راه‌های روستایی که به عنوان زیرساخت تلقی می‌شوند، توجه لازم صورت گیرد.
وی نیازمندی استان کرمان را به راه‌های روستایی 10 هزار و 107 کیلومتر عنوان و تصریح کرد: تاکنون 4 هزار و 302 کیلومتر راه روستایی ساخته شده و در حال حاضر 539 کیلومتر پروژه راه روستایی در حال اجراست که بخشی از آنها تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرکل راه و شهرسازی شمال استان کرمان گفت: در استان کرمان 5 هزار و 266 کیلومتر راه روستایی دیگر باقی می‌ماند که ساخت آنها جزو برنامه‌های کاری توسعه ششم است.
مهندس مقبلی از وجود 4 هزار و 944 روستا در استان کرمان خبر داد و افزود: از این تعداد یک‌هزار و 440 روستا مربوط به روستاهای 20 تا 50 خانوار جمعیت است که از این تعداد روستا، 976 روستا از راه روستایی بهره‌مند شدند و حدود 441 روستا باقی می‌ماند که جزو برنامه کاری توسعه ششم قرار می‌گیرد.
وی به 896 روستای بالای 50 تا 100 خانوار در شمال استان کرمان اشاره کرد و بیان داشت: از این تعداد 49 روستا از راه روستایی بهره‌مند نیستند.
مدیرکل راه و شهرسازی شمال استان کرمان تعداد روستاهای بالای 100 خانوار را 513 مورد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر 457 روستا از راه آسفالته بهره‌مند هستند و راه روستایی 38 روستای بالای 100 خانوار فاقد آسفالت است.
مقبلی بیشترین عامل تصادفات در راه‌های روستایی را سرعت بیش از 60 کیلومتر برشمرد و گفت: شمال استان کرمان از مناطق کوهستانی بیشتری برخوردار است که جاده‌های آن شرایط فنی خاصی را می‌طلبد و عرض راه‌های این مناطق 5.5 متر و سرعت در این راه‌ها محدود به 60 کیلومتر می‌شود.
وی تصریح کرد: حدود یک‌هزار و 415 کیلومتر راه‌های روستایی ما به بهسازی و روکش آسفالت نیاز دارند و اگر بهسازی شوند، تقریباً افزایش سطح بیشتری را برای ترافیک ایجاد می‌کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با بیان اینکه انجام روکش آسفالت شرایط ایمنی بیشتری را در سطح جاده‌ها حاکم می‌کند و این امر نیاز به اعتبار دارد، افزود: بودجه روکش آسفالت استانی تأمین می‌شود، اما منابع استانی محدود و براساس اولویت راه‌ها این امر در استان کرمان انجام می‌شود.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :