گزارش/سفر یک روزه استاندار کرمان به رفسنجان و شهرباب

منتشر شده در صفحه | شماره

سفر یک روزه استاندار کرمان به
رفسنجان و شهربابک
بزرگ ترین خانه خشتی جهان
به بهترین خانه تاریخی ایران تبدیل می شود
استاندار کرمان صبح دیروز در ادامه سفرهای درون استانی خود به شهرستان رفسنجان سفر کرد و ظهر دیروز هم به شهربابک رفت.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان علیرضا رزم حسینی در رفسنجان، به بازدید از بزرگ ترین خانه خشتی جهان پرداخت. وی در این دیدار گفت: باید مسیرهای اطراف این بنا را جهت دسترسی و ورود آسان گردشگران به این بنای تاریخی مورد تملک قرار دهیم و از شهرداری رفسنجان می‌خواهیم همزمان با عملیات مرمت سازی این بنا، کار تملک‌های اطراف این بنا را انجام دهد. استاندار کرمان با بیان اینکه خانه «حاج آقا علی» شهرستان رفسنجان را به بهترین خانه تاریخی ایران تبدیل خواهیم کرد تصریح کرد: اقای سرایداری با مدیریت جهادی خود کمک شایانی به بازسازی بناهای تاریخی استان کرمان کرده است و نمونه بارز آن را در بازسازی باغ فتح آباد کرمان دیده‌ایم و امیدواریم در این کار نیز با همان روحیه جهادی خود، بازسازی این بنا را ظرف مدت 18 ماه به پایان برساند.

وعده ای نمی دهم که توان اجرای آن را نداشته باشم
استاندار کرمان در ادامه به شهرستان شهر بابک سفر کرد و پس از مراسم استقبال مسئولین به شهر دهج از توابع شهرستان شهر بابک رفت و به محض ورود به این شهر با حضور در گلزار شهدای جوزم، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد. عملیات اجرایی پروژه گاز رسانی شهرستان شهر بابک شامل دهج، جوزم، رباط، حسین آباد،منزل آباد، دهنو فرحزاد هم با حضور استاندار کرمان آغاز شد. استاندار کرمان در این مراسم گفت:شهر های محروم زیادی در استان کرمان وجود دارد که مشکلات عدیده دارند و دولت وظیفه فراهم کردن زیر ساخت ها را دارد و فعالیت های اقتصادی بر اساس ظرفیت خود منطقه بر عهده مردم است. وی ضمن اشاره به درخواست رئیس شورای شهر دهج گفت: معمولا وعده ای نمی دهم که توان اجرای آن را نداشته باشم، لذا درخواست شورای شهر را بررسی خواهم کرد و در راستای مرتفع کردن ساله مشکلات تلاش خواهم نمود.

دولت برای خوداشتغالی تسهیلاتی با بازپرداخت
8 ساله در نظر دارد
استاندار کرمان در ادامه سفر خود به منطقه دهج شهرستان شهربابک با حضور در مسجد جامع این شهر با مردم این شهر دیدار و از نزیک مشکلات مردم منطقه را شنید و گفت: اگر دولت بخواهد وام خود اشتغالی و ارزان به مردم پرداخت نماید آیا از سمت مردم مورد استقبال قرار می گیرد؟ و سپس افزود: دولت تدبیر و امید دو کار مهم و اساسی را در الویت های خود قرار داد، یکی توسعه روستایی که دولت آمادگی دارد به شرکت های محلی که تاسیس می شوند به ازای سه برابر آورده مردم تسهیلات با بهره 4 درصد و بازپرداخت 8 ساله ارائه دهد، که البته در منطقه دهج و روستاهای اطراف آن کمبود آب یکی از موانع اشتغالزایی است.
گفتنی است رزم حسینی در سفر خود به شهرستان شهربابک از معدن مس چاه فیروز نیز بازدید کرد.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :