بساط بخاری نفتی ۷۵۰ مدرسه استان کرمان برچیده شد

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 580

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان:

بساط بخاری نفتی ۷۵۰ مدرسه استان کرمان برچیده شد

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان بابیان اینکه خیران در سال جاری قریب به ۴۰ میلیارد تومان به آموزش‌وپرورش استان کمک کرده‌اند و تعداد زیادی مدرسه خیر ساز امروز افتتاح می‌شود افزود: ۳۰ مدرسه خشت و گلی استان که ۸۰ کلاس درس داشته تبدیل به مدارس مدرن شده و بساط بخاری نفتی ۷۵۰ مدرسه برچیده شده است.

احمد اسکندری نسب” صبح امروز اول مهرماه در آیین بازگشایی مدارس در کرمان با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، استاندار، فرمانده انتظامی استان، جانشین سپاه ثارالله استان و اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان؛ با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید در آموزش‌وپرورش استان کرمان کار خود را با شعار «تکریم معلم، مدیریت منابع و مدرسه پویا» آغاز کرده‌ایم و امروز زنگ مهر و ایثار در ۷ هزار و ۷۷۰ مدرسه استان به صدا درمی‌آید.

وی در ادامه افزود: معتقدیم همه راه‌های روشن از مسیر مدرسه می‌گذرد و مدرسه کانون اصلی تعلیم و تربیت و فراگیری مهارت‌های اجتماعی و ارزشی است و امیدواریم روزبه‌روز بتوانیم جایگاه مدرسه را ارتقاء داده و مدرسه کانون تصمیم‌گیری شود.

اسکندری نسب تصریح کرد: باید فضای مدرسه به لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به‌گونه‌ای باشد که بچه‌ها از مدرسه آمدن احساس لذت و شادمانی داشته باشند و شعار مدرسه محوری در راستای تحقق اهداف سند بنیادین به منصه ظهور برسد.وی با اشاره به بهره‌برداری از دبیرستان خیر ساز بی‌بی فاطمه مهدوی (مادر شهید محمدحسین مهدوی) بیان کرد: خانم مهدوی (خواهر شهید) ۶ پروژه در حوزه آموزش و پرورش استان کرمان احداث کرده‌اند که شامل یک مدرسه شبانه‌روزی و کلینیک فرهنگیان در جیرفت و چهار پروژه دیگر می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان بابیان اینکه خیران در سال جاری قریب به ۴۰ میلیارد تومان به آموزش‌وپرورش استان کمک کرده‌اند و تعداد زیادی مدرسه خیر ساز امروز افتتاح می‌شود افزود: ۳۰ مدرسه خشت و گلی استان که ۸۰ کلاس درس داشته تبدیل به مدارس مدرن شده و بساط بخاری نفتی ۷۵۰ مدرسه برچیده شده است.اسکندری نسب تصریح کرد: ۳۱۰ پروژه نیمه‌تمام به همت مسئولان استان و نمایندگان فعال‌شده که تعداد زیادی از آن‌ها در آغاز سال تحصیلی در اختیار ما قرارگرفته و امیدواریم خیران و همه‌کسانی که توان دارند، به آموزش‌وپرورش کمک کنند و بتوانیم فضاهای آموزشی استان کرمان که قریب به ۳۵ درصد آنها تخریبی و نیازمند مقاوم‌سازی است را کنار بگذاریم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان گفت: در شهر کرمان دو مدرسه حیات طیبه داشتیم که از سال ۹۱ معطل‌مانده بود اما اکنون کار احداث آنها آغازشده است. وی در پایان اظهار کرد: استان کرمان بعد از تهران رتبه دوم کشور را در تعداد مدارس غیردولتی دارد به‌طوری‌که قریب به ۲۰ درصد دانش آموزان استان در این مدارس تحصیل می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 178
  • دیروز: 115
  • هفته: 1,061
  • ماه: 4,400
  • سال: 34,179