سبزپوشی بورس با رشد یک ‌هزار و ۸۶۹ واحدی شاخص

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1084

سبزپوشی بورس با رشد یک ‌هزار و ۸۶۹ واحدی شاخص

شاخص کل بازار بورس دیروز (دوشنبه، ۱۹ مهرماه) با یک ‌هزار و ۸۶۹ واحد افزایش در جایگاه یک‌میلیون و ۴۵۷ هزار واحدی قرار گرفت. به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در معاملات دیروز بیش از پنج میلیارد و ۱۳۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۰ هزار و ۶۵۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۹۲۶ واحد کاهش به ۴۱۳ هزار و ۷۶۰ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۵۸۴ واحد افت به ۲۶۱ هزار و ۲۸ واحد رسید.

شاخص بازار اول سه ‌هزار و ۱۱ واحد رشد و شاخص بازار دوم یک هزار و ۳۳۶ واحد کاهش داشت.

علاوه بر این در بین همه نمادها، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۵۷۴ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۵۴۷ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۳۹۸ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۳۹۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۳۵۸ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۳۲۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۱۸ واحد و گروه دارویی برکت (برکت) با ۲۰۶ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۸۵۷ واحد،  پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۳۰۰ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲۴۵ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۲۲۳ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۹۹ واحد، نفت سپاهان (شسپا) با ۷۱ واحد و پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۶۴ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

برپایه این گزارش، دیروز نماد آریان کیمیاتک (کیمیاتک)، پارس فولاد سبزوار (فسبزوار)، گروه دارویی برکت (برکت)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و معدنی دماوند (کدما) و در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات دیروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۵۸ ‌میلیون و ۱۴۲ هزار برگه سهم به ارزش سه ‌هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 27
  • دیروز: 82
  • هفته: 734
  • ماه: 4,562
  • سال: 38,563