تخصیص ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار به توسعه ارتباطات روستایی استان کرمان

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1115

تخصیص ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار به توسعه ارتباطات روستایی استان کرمان

معاون امور حقوقی، دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تخصیص 400 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه ارتباطات روستاهای (شهرستان های ارزوییه، بافت و رابر) استان کرمان گفت: تا پایان سال جاری تعداد ۲۱ روستای حوزه این سه شهرستان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل می‌شوند.

سید حسین دهدشتی،در حاشیه سفر به کرمان در نشستی با حضور علی نیکزاد، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، علی زینی وند، استاندار کرمان و صمدالله محمدی نماینده این استان اظهار کرد: تا پایان سال جاری تعداد ۲۱ روستای حوزه این سه شهرستان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل می‌شود.

او افزود: حدود ۹۰ کیلومتر فیبر نوری در مسیرهای روستایی که بخشی از آن در مسیر خبر راه اندازی شده است و ۱۲۰ روستای دیگر این حوزه به شبکه فیبر نوری کشور متصل و از خدمات پهن باند اینترنت بهره می‌شوند.

دهدشتی تصریح کرد: اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریالی برای اجرای طرح در (شهرستان های ارزوییه، بافت و رابر) از محل اعتبارات طرح توسعه خدمات ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات تامین و پرداخت می‌شود.

براساس این گزارش،سید حسین دهدشتی، معاون امور حقوقی، دولت و مجلس و ایرج روحی مجری پروژه توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات به منظور بررسی وضعیت زیرساخت‌های ارتباطی و پوشش مخابراتی به مناطق محروم شهرستان‌های حوزه ابر(شهرستان‌های ارزوئیه، بافت و رابر) سفر کردند و در روستاهای قالان، ده میرزا، بیدشک و روستاهای حومه دهستان کیسکان حضور یافتند و به بررسی پوشش شبکه‌های مخابراتی در این روستاها پرداختند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 11
  • امروز: 11
  • دیروز: 139
  • هفته: 833
  • ماه: 4,202
  • سال: 33,583