بازرسی هوشمند اصناف زیر ذره بین سامانه جامع تجارت

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1120

رئیس سازمان صمت استان کرمان اعلام کرد:

بازرسی هوشمند اصناف زیر ذره بین سامانه جامع تجارت

به گفته رییس سازمان صمت استان کرمان، بازرسی اصناف بزودی زیر ذره بین سامانه جامع تجارت انجام می شود.

مهدی حسینی نژاد،جلوگیری از احتکار، گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه را از جمله فواید این سامانه برشمرد و افزود: این سامانه به صورت هوشمند، نظارت بر اصناف را انجام می دهد.

او ادامه داد: زمانی که ورودی و خروجی کالاها در این سامانه ثبت باشد بنابراین رد گیری، از تولید به مصرف کننده قابل کنترل است. وارد کننده یا تولید کننده کالای خود را در این سامانه ثبت می کنند و مرحله به مرحله تمام مسیر آن تا زمانی که به دست مصرف کننده می‌رسد، ثبت می شود.

او ادامه داد:اول تولید کننده و در مراحل بعدی، عمده فروش، شرکت پخش، بنک‌دار و بعد خرده فروش و فروشندگان سطح شهر، موجودی خود و قیمت آن را ثبت می‌کنند تا زمانی که به دست مصرف کننده می‌رسد همه ی مراحل در سامانه ثبت می شود.

او گفت: از جمله مزایای بسیار مهم، ردیابی کالا از تولید به مصرف، «شفافیت»  است؛ بر اساس این سامانه میزان اقلام موجود به خوبی مشخص می شود. با توجه به گروه بندی که در محصولات انجام شده است ثبت در این سامانه در حال انجام است و ان شاءالله تا پایان سال به اتمام می رسد.

او گفت: امید است با همکاری اتحادیه های صنفی و به کمک هم بتوانیم با یک مدیریت خوب به اهداف مد نظر دست یابیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، با بیان اینکه در حال حاضر بازرسین اتحادیه خط مقدم نظارت، هستند، گفت: تاکید شود همه به ساختار تجارت رجوع کنند و کسانی که نمی روند باید پاسخگو باشند.

او با بیان اینکه اگر عرضه به اندازه تقاضا باشد به مشکلی بر نمی خوریم، گفت: اگر به هر دلیلی عرضه به بازار نیاید و این ترازو به هم بخورد با مشکل مواجه می شویم.

او،تعداد کالاهای تاثیرگذار را صد قلم ذکر و تصریح کرد: ۲۰قلم از این کالاها با توجه به اینکه در سبد خانوار هستند کالاهای اساسی محسوب می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :