نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس عنوان کرد؛ از سرمایه‌گذاری در سورتینگ در جنوب کرمان استقبال نمی‌شود

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1233

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس عنوان کرد؛ از سرمایه‌گذاری در سورتینگ در جنوب کرمان استقبال نمی‌شود

منصور شکراللهی گفت: دولت در بخش سورتینگ و بسته‌بندی ورود نمی‌کند، اما اعلام آمادگی کرده است که هر سرمایه گذاری تمایل داشته باشد، می تواند وام 12 درصد در این زمینه دریافت کند؛ اما در این زمینه استقبال نشده است؛ چرا که در عرصه بسته‌بندی و سورتینگ سرمایه‌گذاری نمی کنند. منصور شکراللهی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به اینکه در هفت شهرستان جنوبی استان سالانه ظرفیت تولید چهار و نیم میلیون محصول کشاورزی را داریم، گفت: جنوب استان کرمان قطب کشاورزی است و علاوه بر اینکه می‌تواند تأمین کننده محصولات کشاورزی کشور باشد، می‌تواند صادرات کشور را نیز در زمینه محصولات کشاورزی به عهده بگیرد، اما نیاز به زیرساخت دارد.

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس ادامه داد: دولت در بخش سورتینگ و بسته‌بندی ورود نمی‌کند، اما اعلام آمادگی کرده است که هر سرمایه گذاری تمایل داشته باشد، می‌تواند وام 12 درصد در این زمینه دریافت کند تا بتواند زیر ساخت‌های لازم را در منطقه ایجاد کند.

وی ضمن اشاره به بازدید وزیر کشاورزی، بانک عامل و رئیس کمیسیون کشاورزی از جنوب استان کرمان اظهار کرد: اعلام آمادگی شده است که وام 12 درصد با هر مبلغی در اختیار سرمایه گذار قرار خواهد گرفت اما در این زمینه استقبال نشده است؛ چرا که در عرصه بسته‌بندی و سورتینگ سرمایه‌گذاری نمی کنند.

شکراللهی تصریح کرد: بر خلاف دو سال گذشته که شاهد وضع مناسبی برای تولیدات سیب‌زمینی و پیاز نبوده‌ایم؛ امسال وضعیت صادرات بهتر بوده است و امید در دل کشاورزان ایجاد شده و امیدواریم در سال 1401 شاهد وضعیت بهتر برای کشاورزان منطقه باشیم.

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس خاطرنشان کرد: گفته می‌شود که باید الگوی کشت را تغییر دهیم؛ بنابراین کشاورزان در این زمینه باید ورود کنند و جلساتی را نیز با وزیر جهاد کشاورزی در این خصوص داشته‌ام و نظر وزیر بر این است که الگوی کشت در جنوب استان تغییر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 48
  • امروز: 90
  • دیروز: 206
  • هفته: 1,240
  • ماه: 4,331
  • سال: 34,673