مدیر ستادی شعب بانک کشاورزی در جنوب کرمان خبر داد: آغاز پرداخت تسهیلات ارزان در راستای توزیع عادلانه یارانه‌هادر جنوب کرمان

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره

مدیر ستادی شعب بانک کشاورزی در جنوب کرمان خبر داد: آغاز پرداخت تسهیلات ارزان در راستای توزیع عادلانه یارانه‌هادر جنوب کرمان

مدیر ستادی شعب بانک کشاورزی در جنوب کرمان از پرداخت تسهیلات در راستای اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها خبرداد و گفت:همسو با سیاست‌های دولت با هدف رونق واحدهای تولیدی،شعب بانک کشاورزی در جنوب کرمان در خصوص تامین سرمایه در گردش دامداری ها و مرغداری ها ،پرداخت تسهیلات سهل الوصول را در دستور کار قرار داده اند.

بابک کلانتری اظهار داشت:این تسهیلات در طرح های کوچک مانند مرغداری‌های زیر ۳۰هزار قطعه ،گاوداری‌های کمتر از ۲۰۰راس و طرح پرورش دام سبک روستایی و عشایری با نرخ ۱۰درصد ،در طرح های متوسط با نرخ تسهیلات ۱۲درصد و در طرح های بزرگ صنعتی با نرخ ۱۵درصد ارائه می شوند.

مدیر ستادی شعب بانک کشاورزی جنوب کرمان با اشاره به اینکه پرداخت این تسهیلات بعد از معرفی به بانک باکمترین تشریفات و در کوتاه ترین زمان انجام می گیرد، افزود:روند کار به این صورت است که دامداران، مرغداران و یا پرورش دهندگان آبزیان توسط اداره جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه،از طریق سامانه سیتا به بانک معرفی شده و تسهیلات در قالب کارت های الکترونیکی به متقاضیان داده می شود .

کلانتری اظهار داشت:دریافت کنندگان تسهیلات می تواند مستقیما بوسیله کارت الکترونیکی داده شده از درگاه سامانه بازارگاه،اقلام مورد نیاز و مواد اولیه واحد تولیدی خود را تهیه کنند.

او در ادامه گفت:سقف تسهیلات برای واحدهای روستایی و عشایری و مراکز تکثیر و پرورش آبزیان ۲میلیارد ریال است. و بقیه واحدهای دامداری و مرغداری با توجه به ظرفیت واحد تولیدی جهت دریافت این تسهیلات به بانک معرفی می شوند.

کلانتری در رابطه با میزان واگذاری تسهیلات توضیح داد: در این طرح به ازای هر راس گاو شیری، ۳۲میلیون ریال ودر دام های سنگین غیر از شیری به ازای هر راس ۲۱میلیون ریال تسهیلات پرداخت می گردد .میزان تسهیلات ارزان قیمت در دام سبک به ازای هر راس ۳۹۰هزار تومان ، هر قطعه مرغ گوشتی ۷۱هزار تومان و مرغ های تخمگذار و مادر به ازای هر قطعه ۴۳هزار تومان در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول خطاب به پرورش دهندگان دام، طیور و آبزیان در منطقه جنوب کرمان که متقاضی دریافت این تسهیلات هستند گفت: برای دریافت تسهیلات ابتدا به سازمانهای جهادکشاورزی شهرستان و پس از ثبت درخواست در سامانه این سازمان به شعب بانک کشاورزی مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 54
  • دیروز: 60
  • هفته: 923
  • ماه: 4,693
  • سال: 38,409