آقای رئیس جمهور، دنبال بانیان وضع موجود نباشید

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1295

آقای رئیس جمهور، دنبال بانیان وضع موجود نباشید

یادداشت – احمد یوسف‌زاده

جناب آقای رئیسی، رییس جمهور محترم ایران. اگرچه دیر هنگام، اما به دیار کویر نشینان دریادل خوش آمدید. به نمایندگی از ایثارگران استان کرمان به حضرتعالی سلام میکنم و خوشامد می گویم.

آقای رئیسی هنوز توی کشوی میزم برگه‌ای دارم به تاریخ یک روز بعد از انتخابات که روی آن نوشته‌ام خدایا به ابراهیم رئیسی قدرت بده که در آبادانی ایران و رفاه ملت موفق شود. این خواسته هر ایرانی منصف و مومن و وطن‌خواه است فارغ از هر نگاه و سلیقه سیاسی.

آقای رئیس جمهور، شش سال پیش نیز اینجانب، پشت همین تریبون داشتم به رئیس جمهور ایران خوشامد می‌گفتم و روی همین صندلی که شما به حکم تداول ایام، نشسته‌اید، رییس جمهوری دیگر نشسته بود.

شش هفت سال دیگر که بگذرد دیگر نه من پشت این تریبون ایستاده‌ام و نه شما در قامت رییس جمهور روی آن صندلی نشسته‌اید، پس دم را غنیمت می شمارم و با شما از کرمان نام آور و جنوب پهناور آن سخن می گویم.

آقای رییس جمهور، اینجا کرمان است. زادگاه خواجوی شیرین سخن که سرچشمه غزل‌های شیرین خواجه شیراز بود. اینجا مردان و زنانی قد کشیده اند که بی‌وجودشان دفتر تاریخ بزرگان ایران ناتمام می‌ماند. 

آن زیارتگه رندان جهان که شما امروز بر نگین سفیدش فاتحه خواندید، مرقد سردار سیه چشم  با غیرت ما بود که مرگ سرخ‌اش پرچم مردانگی و مهربانی را برای همیشه برافراشته است،  ماه بلندی که پنجه هیچ پلنگی به صورت نازنین‌اش لطمه‌ای نمی‌تواند بزند، عشایر زاده‌ای نجیب که در قحط‌آباد جهان مصلحت اندیش،  یک روز در عملیات کربلای ۵ از مرزهای وطن‌اش دفاع کرد و دیگر روز با کشاندن خط مقدم جبهه ی دفاع از ایران به هزاران کیلومتر آن‌سوتر، آرزوی رخنه در ایران را بر دل سیاه‌دلان داعش گذاشت.

یادش بخیر قاسم ما که بقول  هوشنگ ابتهاج، شاعر فقید:

جناب آقای رییس جمهور،  من اقتصاد نمیدانم، اما حالا که فرصتی دست داده باید خدمتتان عرض کنم که برای دیدن قامت‌های خم شده کودکان در سطل‌های زباله، لازم نیست اقتصاد بدانم، پس در این مجال اندک از باب “النصیحه لائمه المسلمین”، از حضرتعالی استدعا دارم این سه یا هفت سال پیش رو را همچنان در خدمت به این مردم با وفا، سر از  پا نشناسید، لطفا خواب را بر خویشتن و دستیارانتان حرام کنید تا به فضل الهی این ملت فهیم ز قعر چاه بر‌آید به اوج ماه رسد.

آقای رئیس جمهور، ناگفته روشن است که کرمان و مخصوصا جنوب پهناورش نیز از درد فقر و تبعیض‌ها رنج می‌برد. خواهش می‌کنم دیگر دنبال بانیان وضع موجود نباشید، خودتان و وزیرانتان و استاندار فداکار ما، آستین همت را تا آرنج بالا بزنید و برای محو نابرابری و عدم توازن توسعه که مخصوصا در جنوب این استان، قشنگ توی چشم می‌زند و شما فقدان آن را امروز در زهکلوت و آن حوالی دیدید، قیام کنید و بدانید که ما برای موفقیت همه شما “از هر کرانه تیر دعا کرده‌ایم روان، باشد کزین میانه یکی کارگر شود” .

به‌عنوان فرزندی خُرد از شهرستان خِرد، فاریاب در جنوب کرمان که در طول تاریخ بشریت پای هیچ حاکم و رییس جمهوری از جمله جنابعالی به آنجا نرسیده، از حضرتعالی بخاطر توجه به ضرورت استقلال هفت شهرستان جنوبی در قامت استانی جدید تشکر می‌کنم و با وسواس استدعا دارم جزئیات این طرح مبارک با چنان درایتی بر پایه کار کارشناسی شده انجام پذیرد که سر سوزنی بلکه کمتر، از محبت و اتحاد میان همه مردم کرمان و هفت شهرستان جنوبی‌اش ضایع نگردد.

و اما خواسته‌ای که شش سال پیش هم در حضور رییس جمهور محترم پیشین مطرح کردم را بگویم و شما را به خدای بزرگ بسپارم که خوب خستگی شما را در سفر نفس‌گیر امروزتان درک می‌کنم. صحبت از مشکلات نسلی است که عزت ایران و ایرانی مرهون فداکاری آنهاست. جانبازان شکسته استخوانی که بسیجیان حاج قاسم عزیز بودند و اکنون زیبنده نیست که در پیچ و خم ادارات با پاهای بی‌جان و چشمان کم سو و تن مجروح و البته روح بلند و ایستاده بر پیمانی که با خدای خود بسته‌اند، آواره باشند.

 آن بزرگواری که شش سال پیش روی همین صندلی  شما نشسته بود، در حضور چنین جمعی به جانبازان ما قول دادند که 15 میلیارد تومان برای تکمیل مجموعه فرهنگی و توانبخشی و رفاهی آنها کمک کنند که متاسفانه به 500 میلیون تومان تقلیل یافت و این ساختمان هنوز زخمی‌ست مثل صاحبان‌اش.

آقای رئیس جمهور، کرمان در بحث درمان ایثارگران جنوب شرق کشور، استان مادر است. یادگاران دفاع مقدس اینک روزگار پیری خود را سپری می‌کنند. ساخت بیمارستانی که بتواند جوابگوی مشکلات ایثارگران کرمان و دو استان همجوارش هرمزگان و سیستان و بلوچستان باشد خوشبختانه در سفر جناب دکتر هاشمی قاضی‌زاده تصویب شد و دانشگاه آزاد اسلامی کرمان که به نام سردار شهیدمان نام‌گذاری شده کریمانه زمین آن را در بهترین نقطه کرمان اهداء کرده، می‌ماند حمایت دولت محترم و شخص جناب ابراهیم رئیسی، اگر می‌خواهند دعای خیر جانبازان قهرمان بدرقه راه‌شان باشد، که می‌خواهند. اجرای بند  “و” تبصره 20 قانون بودجه سال 1400 هم متاسفانه با قلدری بخش‌های خصوصی و نیمه دولتی معطل مانده که دستور قاطع شما را برای اجرا می‌طلبد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 40
  • امروز: 21
  • دیروز: 204
  • هفته: 969
  • ماه: 4,305
  • سال: 34,226