شهردار رفسنجان اعلام کرد. اجرای ایده شورای محلات شهرداری رفسنجان در کشور

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1454

شهردار رفسنجان اعلام کرد. اجرای ایده شورای محلات شهرداری رفسنجان در کشور

شهردار رفسنجان از اجرای ایده شورای محلات در کشور به تبعیت از شهرداری این شهر خبر داد.

مجید کهنوجی اظهار کرد: در اسفندماه سال گذشته نهاد ریاست جمهوری از ما دعوت کرد تا راجع به ایجاد شورای محلات رفسنجان به استان‌های کشور توضیح دهیم و استقبال شد. البته در این جلسه بنده توضیح دادم که هنوز نتوانسته‌ایم کاری که انتظار داشتیم بین همگی محلات انجام دهیم اما با این حال محلات موفقی هم داشتیم.

او با اشاره به راه‌اندازی شورای محلات در استان یزد و تسری این ایده در کشور به تبعیت از شهرداری رفسنجان، تصریح کرد: در جلسه نهاد ریاست جمهوری تقاضای واگذاری اختیارات مالی به شورای محلات را نیز ارائه کردیم تا برنامه‌های خود را تدوین و با تصویب شورای شهر، این بودجه به‌طور سالانه در اختیار آن‌ها قرار گیرد تا خودشان امور محله‌شان را پیش ببرند.

شهردار رفسنجان واگذاری اختیارات مالی به شورای محلات را در راستای مردم‌محوری، ارائه خدمات ارزان‌تر به مردم محله و افزایش بهره‌وری برای محله برشمرد و عنوان کرد: این پیشنهاد به رئیس جمهور و هیئت وزیران نیز اعلام شده است.

کهنوجی افزود: در این رابطه شورای محله ماهونک و خلیل آباد را مثال آوردیم که به‌طور مستقیم شورای محله، گلزار شهدای محل را ساماندهی کردند و این مسائل را بطور شفاف بیان کردیم که امیدواریم این موارد حل و مایه برکات شود.

او با ابراز امیدواری از تحقق بودجه امسال شهرداری برای انجام خدمات در محلات شهر، بیان کرد: از شورای محلات تقاضا داریم که کار را به دست بگیرند تا حاشیه سود ۳۰ درصدی برای پیمانکار، در محله هزینه شود. مقداری نیاز به توانمندی دارند که البته همه آن بحث‌های عمرانی نیست.

کهنوجی با بیان این‌که در برخی محلات قوی جلو رفتیم اما در برخی محلات نتوانستیم، ادامه داد: با توجه به اینکه مساجد، مرکز محلات هستند، نیاز به جوانان دهه هشتادی داریم که باید توانمند شوند و اداره محلات را بدست بگیرند.نکته بعد این است با توجه به راه‌اندازی دفتر امور بانوان شهرداری، فعالیت‌های بانوان در محلات در سال جدید نیز با قوت بیشتر دنبال شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 47
  • امروز: 89
  • دیروز: 206
  • هفته: 1,239
  • ماه: 4,330
  • سال: 34,672