رئیس کل دادگستری استان کرمان: بخش زیادی از حاشیه‌نشینی کرمان ناشی از ترک فعل‌ها و بی‌تفاوتی مدیران است

منتشر شده در صفحه | شماره

رئیس کل دادگستری استان کرمان: بخش زیادی از حاشیه‌نشینی کرمان ناشی از ترک فعل‌ها و بی‌تفاوتی مدیران است

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: بخش زیادی از مساله حاشیه نشینی ناشی از ترک فعل‌ها و بی تفاوتی مدیران است و دستگاه‌های مربوطه وظایف نظارتی خود را به موقع و مستمر انجام ندادند.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی در حاشیه بازدید از مناطق حاشیه نشین شهر کرمان از جمله محله شهید همت و محله ۱۴ معصوم با اشاره به اینکه وضعیت برخی مناطق حاشیه نشین در شهر کرمان که شهری مدرن محسوب می‌شود، نگران کننده است، اظهار داشت: مشاهده این وضعیت نابسامان برای تعدادی از شهروندان نظام مقدس جمهوری اسلامی موجب ناراحتی و شرمندگی است و در این ارتباط باید توجه داشت که با عدم توجه لازم به این مناطق، با دست خود شهروندان درجه ۵ و‌۶ ایجاد می‌کنیم که از بهداشت، آموزش و … محروم هستند و صدها آسیب اجتماعی در پی این وضعیت ایجاد می‌شود.

او فقر فرهنگی و اقتصادی در نقاط حاشیه نشین را مورد اشاره قرار داد و گفت: برخی افراد نیز با سوء استفاده از وضعیت کنونی و با تصرف اراضی حاشیه شهر و فروش آن به افراد به دنبال سودجویی و کسب منافع خود هستند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان عنوان‌کرد: وضعیت موجود حاشیه نشینی اطراف شهرها از جمله شهر کرمان نتیجه ترک فعل برخی از مدیران بوده که در جای خود قابلیت پیگیری دارد.

او بر ساماندهی بخش‌های تصرف شده در این مناطق نیز اشاره و بیان‌کرد: دستگاه‌ها باید موضوعات مربوط به حاشیه نشینی را به موقع گزارش کرده و از دستگاه قضایی نیز مطالبه کنند.

حمیدی با اشاره به اینکه نیازمندان واقعی و افراد فاقد مسکن در این مناطق باید ساماندهی شوند، افزود: اکثر افراد حاشیه نشین درگیر فقر فرهنگی و اقتصادی هستند و باید مورد آموزش قرار گیرند.

او یادآور‌شد: اگر دولت و مسئولان در حوزه مسکن در سال‌های پس از پیروزی انقلاب به حوزه مسکن توجه جدی کرده بودند و مردم از توان دولت‌ها در تامین مسکن مورد نیاز خود ناامید نشده بودند و این اتفاقات رخ نمی‌داد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان‌گفت: برخی از واحدهای احداث شده در حاشیه شهر کرمان به نحوی است که احداث آنها حداقل شش ماه زمان برده است و این امر نشان می‌دهد که دستگاه‌های مربوطه وظایف نظارتی خود را به موقع و مستمر انجام ندادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 44
  • امروز: 1
  • دیروز: 92
  • هفته: 1,097
  • ماه: 4,552
  • سال: 32,997