معاون سیاسی استاندار کرمان: طرح و برنامه در کشور زیاد است اما، پیگیری ضعیف

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1318

معاون سیاسی استاندار کرمان: طرح و برنامه در کشور زیاد است اما، پیگیری ضعیف

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمان گفت: جمهوری اسلامی از جامعه صنعتی به سمت جامعه اطلاعاتی سوق یافته و جامعه اطلاعاتی اشتغال خود را می‌طلبد.

رحمان جلالی بر لزوم حمایت از استارت آپ‌ها و تولیدات دانش بنیان تاکید کرد و در ادامه گفت: باید ابتدا نگرش مسئولین را درست کنیم و نباید هر کاری را از مردم شروع کرد. فردی که هنوز بلد نیست کلید روشن و خاموش کردن کامپیوتر کدام است، چگونه می‌خواهد برای جامعه اطلاعاتی سیاستگذاری کند؟! 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان را مهمتر از ستاد تامین استان دانست و بیان کرد: وقتی مشکل جوانان حل شود، بسیاری از معضلات اجتماع نیز حل خواهد شد و جلسات این ستاد باید هفتگی برگزار شود نه شش ماهی یکبار، مگر شوخی داریم! تنها راه نجات کشور، دادن امید است و سبک و سیاق این قرارگاه باید داشبورد محور باشد.

او ادامه داد: باید شغل پایدار ایجاد کرد و در این راستا نیز باید فرمانداران را پای کار آورد. ساختار این جلسه باید تغییر پیدا کند. بدانید اگر مشکل اشتغال حل شود، بسیاری از مشکلات خود به خود حل خواهد شد.

او می‌افزاید: قرارگاه باید میز رصد و پایش داشته باشد و آمار دقیق ارائه داده شود زیرا اطلاعات صحیح مبنای تصمیم گیری‌های موثر است.

به اعتقاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، بسیاری از مشکلات ما فرهنگی است و دستگاه‌های فرهنگ ساز در این جلسه جایشان خالی است و اگر دعوت شده‌اند چرا در این جلسه حضور ندارند افزود: مگر این افراد مدیر این استان نیستند؟ هیچ مدیری نمی تواند بگوید، نمی آیم ضمن آنکه رسانه‌ها باید یکی از بازوهای این قرارگاه باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان تاکید کرد: برگزاری جلسات فصلی برای اشتغال جوانان قابل پذیرش نیست و در این قرارگاه باید از موازی کاری دستگاه‌ها برای ایجاد اشتغال جلوگیری کرد. هر مبلغی که برای امنیت هزینه می‌شود را باید در حوزه جوانان و نشاط اجتماعی سرمایه گذاری کرد.

جلالی هنر و ابتکار را الزامات مثمر ثمر بودن کارها دانست و بیان کرد: مشکل این مملکت پیگیری است. در این برهه از برنامه‌زدگی خسته‌ایم زیرا طرح و برنامه در کشور زیاد است اما پیگیری ضعیف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 94
  • دیروز: 103
  • هفته: 754
  • ماه: 4,450
  • سال: 38,827