خبر

منتشر شده در صفحه | شماره

خبر

344 كيلو ترياك در عنبرآباد
كشف شد
جانشين انتظامي» عنبرآباد» استان كرمان از كشف 344 كيلو ترياك در عمليات پليس مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان خبر داد.
به نقل از پايگاه خبري پليس، سرگرد «رفيعي» گفت: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان عنبرآباد با انجام يك سري كار اطلاعاتي از عبور محموله اي از مواد مخدر آگاه شدند. اين مقام انتظامي بيان داشت : بلافاصله اكيپي از مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر كنترل محور هاي مواصلاتي را در دستور كار قرار دادند و اقدام به ايست و بازرسي كردند. وي گفت: در اين حين راننده يك دستگاه خودرو وانت پيكان به محض مشاهده ايست و بازرسي و علائم هشدار دهنده بدون توجه به فرمان ايست ماموران از محل متواري شد. جانشين انتظامي عنبرآباد افزود: پليس پس از تعقيب و گريز طولاني در نهايت متهم را دستگير و خودرو وي را توقيف كرد. اين مقام انتظامي در ادامه بيان كرد: در بازرسي از خودرو ، 344 كيلو و 470 گرم ماده مخدر ترياك كه در 48 بسته به طرز ماهرانه اي در بدنه خودرو جاساز شده بود، كشف شد.

پاسخگويي سريع و حضور به موقع رمز موفقيت 110 است
جانشين فرماندهي انتظامي استان کرمان گفت: رمز موفقيت پليس 110، پاسخگويي سريع و حضور به موقع در مأموريت ها است که موجب اعتماد، مشارکت و همراهي بيش از پيش مردم با پليس مي شود.
به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ «ناصر فرشيد» در جلسه هم انديشي با فرمانده انتظامي شهرستان کرمان، پليس 110 را آسان ترين راه ارتباطي شهروندان با پليس براي طرح نيازها و درخواست هاي پليسي خود دانست و گفت: عملکرد سريع، مؤثر و به موقع پليس 110 در حفظ امنيت و رضايت شهروندان از پليس نقش بسزايي دارد و باعث عزت و اقتدار پليس مي شود. وي با تأکيد بر اهتمام ويژه بر کيفي سازي پليس 110 و رفع مشکلات و نواقص موجود در اين حوزه، ادامه داد: خوشبختانه با تلاش هاي صورت گرفته، مرکز فوريت هاي پليسي کرمان روندي رو به رشد داشته و وضعيت کنوني آن مناسب است. جانشين فرمانده انتظامي استان کرمان گفت: تجزيه و تحليل اخبار و اطلاعات پليس 110 مي تواند راهنما و راه گشاي فرماندهان در انجام مأموريت ها و تأمين امنيت و آسايش شهروندان باشد.

تعامل و همکاري پليس و دانشگاه در كاهش مسائل اجتماعي موثر است
رئيس دفتر تحقيقات كاربردي فرماندهي انتظامي استان کرمان گفت: دانشگاه ها و پليس مي توانند با طراحي، تدوين و اجراي برنامه هاي تحقيقاتي و پژوهشي در زمينه ها و مرتبط با مسائل اجتماعي در سطح جامعه نقش موثري را داشته باشد.
به نقل از پايگاه خبري پليس، رئيس دفتر تحقيقات كاربردي فرماندهي استان کرمان به منظور افزايش همكاري هاي مشترك در زمينه علمي، تحقيقاتي و پژوهشي بين دانشگاه آزاد اسلامي واحد رفسنجان و پليس كرمان با در نظر گرفتن كليه امكانات، اقدام به انعقاد تفاهم نامه همكاري كرد. اين نشست در دفتر رئيس دانشگاه آزاد واحد رفسنجان و با حضور «کورش احمديوسفي»رئيس دفتر تحقيقات کاربردي فرماندهي انتظامي کرمان، رئيس دانشگاه آزاد واحد رفسنجان، جانشين فرماندهي انتظامي شهرستان رفسنجان و جمعي از کارشناسان پليس و دانشگاه برگزارشد. ابتداي اين جلسه رئيس دفتر تحقيات کاربردي فرماندهي استان کرمان با بيان اولويت ها و برنامه هاي سال 94 دفترتحقيقات بر گسترش همکاري و تعامل با مراکز برون سازماني تاکيد كرد و اظهار داشت: هدف دفتر تحقيقات کاربردي اين است که با برگزاري و شرکت در جلسات مستمر با اين مراکز، نسبت به اجرايي كردن مفاد تفاهم نامه ها اقدام كنند.وي در ادامه با اشاره به تعامل هر چه بيش تر دانشگاه ها با پليس گفت:دانشگاه ها و پليس مي توانند با همکاري يکديگر و با تشکيل اتاق فکر در طراحي، تدوين و اجراي برنامه هاي تحقيقاتي و پژوهشي در زمينه ها و موضوعات مختلف علمي و مرتبط با مسائل اجتماعي در سطح جامعه نقش موثري را داشته باشند.احمد يوسفي افزود: فرماندهي انتظامي استان کرمان در نظر دارد به منظور اجراي پروژه هاي تحقيقاتي، ارائه ايده، تأليف كتاب، ترجمه متون، ارائه پايان نامه ارشد و دکتري در ازاي کسر خدمت سربازي براي دانشجويان و يا حمايت مالي براي اساتيد، محققين و پژوهشگران برتر اقدام كند. گفتني است اين تفاهم نامه براي بهرمندي از امکانات و توانمندي هاي پليس و دانشگاه به امضاي رئيس دفتر تحقيقات کاربردي استان کرمان و دکتر محسن صفريان رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد رفسنجان رسيد.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :