مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری با رسانه‌ها: در راستای عدالت فرهنگی اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت است

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1359

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری با رسانه‌ها: در راستای عدالت فرهنگی اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت است

 مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: مهمترین موضوعی که در این دوره دنبال می‌کنیم عدالت فرهنگی‌ست و در این حوزه چندین نکته را مد نظر داریم.

اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت است

محسن روحی اولین موضوعی که در عدالت فرهنگی مهم دانست را اتمام پروژه‌های ناتمام فرهنگی مطرح کرد و گفت:۶ مجتمع فرهنگی داریم که بیش از ۱۲ سال از آغاز آن‌ها می‌گذرد و تمام نشدند که یکی از آن‌ها هم تالار مرکزی کرمان است که ان‌شاالله تا پایان سال افتتاح می‌شود.

اعتبارات ادارات ارشاد در شهرستان‌ها افزایش می‌یابد

روحی، موضوع بعدی را از ادارات فرهنگ و ارشاد در شهرستان‌ها عنوان کرد و افزود: اعتباراتی که تا کنون به ادارات شهرستان‌ها داده می‌شد خیلی کم بوده و قصد داریم در حوزه اعتبارات شهرستان‌ها خصوصا شهرستان‌های محروم توجه ویژه‌ای شود.

نیروی انسانی در شهرستان‌ها کم است.

او همچنین اضافه کرد: نیروی انسانی در شهرستان‌ها کم داریم و گاهی افرادی را در اداره کل ارشاد داریم که محل اصلی خدمتشان در شهرستان‌های محروم است؛ تا جایی که می‌شود می‌خواهیم افراد را در اداره کل ارشاد به کار نگیریم و به شهرستان‌های محروم بفرستیم.

توجه به برگزاری جشنواره‌های استانی در شهرستان‌ها

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوع بعدی در حوزه عدالت فرهنگی را برگزاری جشنواره‌های مختلف در شهرستان‌ها عنوان کرد و گفت: جشنواره موسیقی نواحی را در پایان خرداد در بافت برگزار شد که ۱۸ سال برگزار نشده بود.امیدواریم هر شهرستانی بتواند میزبانی یک جشنواره را داشته باشد و به زودی راور میزبان جشنواره آواها و نواها خواهد بود.

آموزش رایگان هنر در شهرستان‌های محروم

روحی در خصوص آموزش رایگان هنر در شهرستان‌های محروم گفت: موضوع مهم دیگری که در اولویت عدالت فرهنگی انجام شده آموزش رایگان هنر است.در برخی شهرستان‌های محروم آموزش رایگان را به افراد ۱۵ تا ۴۰ سال آغاز کردیم و حدود ۳۲ رشته پیشنهادی را داشتیم.

او افزود: البته این موضوع فقط آموزش رایگان نیست و اتفاقات دیگری نیز پیوستش انجام می‌شود و در دور اول این اموزش‌ها ۲ هزار نفر ثبت‌نام کردند و دور دوم این آموزش‌ها هنوز آغاز نشده است..

مرجعیت فرهنگی به اداره کل ارشاد بازگردد

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مرجعیت فرهنگی و هنری اداره کل ارشاد اسلامی گفت: در سال‌های گذشته مرجعیت اداره فرهنگ و ارشاد دستخوش اتفاقاتی شده است که نیازمندیم در حوزه فرهنگی و هنری مرجعیت برای اداره کل ارشاد محترم خوانده شود؛ نه به خاطر مرجعیت خود ارشاد و کارکنانش بلکه به دلیل انجمن‌هایی که زیر نظر ارشاد مشغول به فعالیت هستند.

روحی افزود: اداراتی هستند که بودجه فرهنگی‌شان چند برابر بودجه اداره ارشاد است و اگر بتوانیم به کمک رسانه‌ها مرجعیت این بودجه‌ها را داشته باشیم بهتر است.

او ادامه داد: ناگهان یک تبی در فضای فرهنگی می‌افتد که همه ارگان‌ها شب شعری برگزار می‌کنند و بهتر است برای جلوگیری از برگزاری جشنواره‌های موازی به مرجعیت اداره ارشاد احترام بگذاریم.

*کرمان قطب انیمیشن کشور می‌شود

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به صنایع خلاق فرهنگ و هنر گفت: کرمان به زودی قطب انیمیشن در کشور خواهد شد.

روحی با اشاره به انیمیشن لوپتو که در اکران سینماهای کرمان است؛ افزود: لوپتو پنجمین فیلم سینمایی انیمیشنی کرمان و اولین انیمیشنی است که روی پرده سینما قرار گرفته و اولویت‌های فرهنگی و انسانی را رعایت کرده است.

او اضافه کرد: موسسات متعددی در حوزه انیمیشن کرمان فعالیت می‌کنند و کارگروهی برای صنایع خلاق فرهنگ و هنر تشکیل دادیم که امیدواریم پیوندی بین اقتصاد و فرهنگ و هنر ایجاد شود.

معیشت کارکنان ارشاد بهبود یافته است

محسن روحی با اشاره به معیشت کارکنان اداره ارشاد گفت: همکاران ما نسبت به دیگر دستگاه‌ها مشکلاتی در حوزه معیشت داشتند که اقدامات خوبی انجام شده که امیدواریم انگیزه همکاران ما برای خدمات بیشتر شود.

مشکلات هنرستان هنرهای زیبا در بم و سیرجان برطرف می‌شود

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص هنرستان‌ هنرهای زیبا در سطح استان گفت: هنرستان‌ها یکی از موضوعات جدی ماست و تربیت نیروی انسانی برای کشور اهمیت زیادی دارد که برای ما این اهمیت دو چندان است چون ما باید در هنرستان‌ها هنرمند تربیت کنیم.

روحی افزود: دو هنرستان در سیرجان و بم داشتیم که مشکلاتی به لحاظ فضای فیزیکی داشتند که خداروشکر برطرف شد و با باغ هنر بم توافقاتی صورت گرفت.

او اضافه کرد: هنرستان دخترانه کرمان هم تجهیز می‌شود و امیدواریم بتوانیم هنرمندان خوبی را فارغ التحصیلان این هنرستان داشته باشیم.

اولین سینمای بم تا آخر امسال افتتاح می‌شود

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص سفر معاونت سینمایی وزیر ارشاد گفت: بم پیش از زلزله ۳ سینما داشته و هنوز بعد از ۲۰ سال از زلزله بم نتوانسته یک سینما داشته باشد و تلاش میکنیم اولین سینمای بم را تا پایان امسال افتتاح کنیم همینطور برای بقیه شهرستان‌ها.

روحی افزود: امیدواریم در این دوره ۴ ساله بتوانیم اتفاقات خوبی در حوزه تعداد سینماها و سینماهای مدرن داشته باشیم‌.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 45
  • دیروز: 60
  • هفته: 914
  • ماه: 4,684
  • سال: 38,400