منابع مالی مس به رفسنجان بازگشت

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1368

منابع مالی مس به رفسنجان بازگشت

امام جمعه رفسنجان اعلام کرد: منابع مالی شرکت ملی مس در چند بانک این شهرستان که ۲ ماه قبل به تهران انتقال یافته بود با پیگیری‌های استاندار کرمان برگشت.

حجت الاسلام اصغر عسکری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رفسنجان در خصوص مسائل شرکت مس اظهار‌کرد: فقط منابع مالی به ۲ بانک برنگشته که آن هم پیگیری‌ها در حال انجام است.

امام جمعه رفسنجان بیان کرد: راجع به انتصابات، رهبر انقلاب دستور دادند که در انتصابات، عزل و نصب‌ها مداخله نکنید؛ بله تنها اگر از ما نظر و مشورتی خواستند بیان می‌کنیم.

او ادامه داد: در حوزه صنعت مس، یک مورد نگرانی در بحث خروج منابع مالی از حساب‌های چند بانک شهرستان بود که با پیگیری‌های استاندار کرمان، منابع اکثرا به بانک‌ها برگشته و این جابه جایی به نفع مردم بوده است.

حجت الاسلام عسکری خاطرنشان‌کرد: خواسته‌ها، مطالبات و دغدغه‌های ما در مجموعه ادارات و شرکت مس، مدیریت کارآمد، متخصص و سپس افزایش تولید است که به نفع همه خواهد بود و البته توسعه در زمینه بهره‌برداری هم از جمله دغدغه‌های ماست.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه اینهمه ذخایر خدادادی در معادن مس وجود دارد باید تولید ثروت را از این معادن افزایش داد بیان‌کرد: دغدغه دیگر ما امنیت و آرامش در مناطق معدنی است؛ نباید در مجموعه معدنی اضطراب و دلهره‌ای برای کارگران معادن ایجاد شود، لذا خواسته ما و خط قرمز ما تولید، افزایش تولید و حفظ امنیت کارگران است.

او همچنین با بیان اینکه اگرچه ثمرات مس به همه مردم ایران می‌رسد اما افراد محدوده این معادن باید بیشتر خدمات را دریافت کنند گفت: مردم شهرستان‌های رفسنجان و انار در محدوده مس سرچشمه زندگی می کنند که باید خسارت‌های وارده به این جمعیت از ناحیه مس، جبران شود و ارائه خدمات بهتر و بیشتر به کارکنان زحمتکش این صنعت سخت مس و هم به کسانی که در حوزه بهره برداری زندگی می کنند سزاوار آنان است.

 

امام جمعه رفسنجان افزود: اصلا نباید نگران این افراد باشیم؛ آنان هر کجا منافعشان بیشتر باشد به آنجا می روند و لذا نباید به آنان اعتماد کرد؛ اینها از ظلم و ستم فرار نکردند دنبال مادیات، رفاه و آسایش خود هستند بنابراین هرگز نباید نگران افراد دنیاطلب بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 4
  • امروز: 238
  • دیروز: 387
  • هفته: 2,013
  • ماه: 5,621
  • سال: 21,737