معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خبرداد. جمع‌آوری۲ میلیون لیتر آب با استفاده از پمپ‌های ثابت، در بارندگی‌های اخیر

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1382

 معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خبرداد. جمع‌آوری۲ میلیون لیتر آب با استفاده از پمپ‌های ثابت، در بارندگی‌های اخیر

معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان، گفت: در آب‌کشی با پمپ‌های ثابت با استفاده از ۱۰ پمپ ثابت حدود دو میلیون لیتر آب جمع آوری شد.

محمود ایرانمنش، به اقدامات شهرداری منطقه یک جهت جمع‌آوری آب‌های سطحی و آمادگی برای بارندگی اخیر شهر کرمان اشاره کرد و گفت: نصب پنج دستگاه پمپ لجن‌کش در نقاط مختلف منطقه، لوله‌گذاری جهت دفع آب‌های سطحی، حفر ۵۵ حلقه چاه، خرید یک دستگاه موتور برق، لایروبی مسیر کانال‌ها و جوهای سطح منطقه در چند نوبت، آماده کردن ۶۰۰ گونی شن، آماده‌باش کامل وسایل نقلیه سبک و سنگین از جمله یک دستگاه لودر، یک دستگاه بیل بکهو، چهار دستگاه کامیون و آماده‌باش ۵۲ نیروی واحد خدمات‌شهری در سه شیفت کاری، از فعالیت‌های انجام‌شده در منطقه یک شهرداری کرمان بوده است.

او افزود: بخشی از اقدامات انجام‌شده جهت جمع‌آوری روان‌آب‌ها در منطقه دو شهرداری کرمان، شامل خرید تعدادی پمپ بنزینی و کفکش، احداث حوضچه و نصب پمپ جهت هدایت روان‌آب‌های تقاطع کشاورز و تقاطع فرهنگیان، لایروبی جو‌های بلوار جمهوری‌اسلامی حد فاصل چهارراه امام جمعه تا دانشکده فنی در دوطرف، نصب پمپ و لوله‌گذاری انتهای بلوار رضوان جهت هدایت روان‌آب‌ها به سمت باغ‌های زنگی‌آباد، لایروبی کانال هدایت آب بزرگراه شمالی و لایروبی جوهای بزرگراه شمالی در دو طرف بوده است.

معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان ادامه داد: دپوی مخلوط شن و نمک، نبش کوچه ۱۳ بلوار امام رضا(ع)، نصب پمپ و لوله‌گذاری خیابان یاسین جهت هدایت روان‌آب‌ها، لایروبی جوهای بلوار رضوان و هوانیروز، نصب گاری شن و نمک در ورودی پل‌های سطح منطقه، اجرای جدول‌گذاری و کانیو جهت جلوگیری از آب‌گرفتگی و اجرای دو منهول در تقاطع بلوار کشاورز به بلوار جمهوری‌اسلامی و مقابل هتل پارس نیز با هدف جلوگیری از آب‌گرفتگی معابر در سطح منطقه دو انجام شده است.

ایرانمنش در ادامه، به اقدامات شهرداری منطقه سه درخصوص جمع‌آوری آب‌های سطحی طی یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: حفر ۶۷ حلقه چاه جذبی، ایجاد هشت منهول و نصب پنج پمپ ثابت و لوله‌گذاری به طول ۱۰۰۰ متر جهت جمع‌آوری آب‌های سطحی در منطقه سه شهر کرمان انجام شده است.

او، همچنین به اقدامات شهرداری منطقه چهار کرمان جهت آمادگی زمان بارندگی و مدیریت روان‌آب‌های سطحی اشاره کرد.

معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان بیان کرد: لکه‌گیری و روکش آسفالت معابر به میزان ۱۵ هزار مترمربع، احداث جو به طول ۸۰۰ متر، لایروبی کانال‌ها و جوها، حوضچه‌های پمپ‌های ثابت و مسیرهای روان‌آب‌های سطحی، تست و سرویس تمام پمپ‌های آب‌کشی ثابت و سیار، استقرار مخازن شن و نمک در معابر با حساسیت بالا در زمان یخ‌بندان و حفر ۳۶ حلقه چاه جذبی در سال گذشته و پیش‌بینی ۱۰ حلقه چاه در سال‌جاری، از اقدامات شهرداری منطقه چهار برای پیشگیری از آب‌گرفتگی معابر در زمان بارندگی بوده است.

ایرانمنش، با اشاره به آب‌کشی سیار در منطقه چهار با به‌کارگیری ۵۰ نیروی انسانی در بارندگی اخیر، افزود: با استفاده از ۳۱ دستگاه تانکر آب‌کشی حدود ۵۰۰ هزار مترمکعب آب جمع‌آوری شد.

او ادامه داد: در آب‌کشی با پمپ‌های ثابت نیز با استفاده از ۱۰ پمپ ثابت حدود دو میلیون لیتر آب جمع آوری شد.

معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان، در پایان به عملکرد شهرداری منطقه پنج کرمان جهت جلوگیری از آب‌گرفتگی معابر اشاره کرد و گفت: حفر ۵۰ حلقه چاه جذبی، تهیه سه عدد پمپ و اتصالات و حفر بیش از ۱۳۰۰ متر کانال جهت هدایت آب‌های سطحی در منطقه پنج شهری انجام شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 53
  • امروز: 102
  • دیروز: 206
  • هفته: 1,252
  • ماه: 4,343
  • سال: 34,685