مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آب منطقه‌ای استان اعلام کرد. ذخیره آب سدها، کمتر از نصف

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1411

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آب منطقه‌ای استان اعلام کرد. ذخیره آب سدها، کمتر از نصف

کرمان که امیدش به بارش‌های زمستانی بود اکنون که یک ماه و چند روز از زمستان گذشته است، متاسفانه سدهای کرمان از باران‌های مونسون در مرداد ماه و بارش‌های اخیر بهره چندانی نبردند و ذخایر آبی همه سدهای استان کرمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر است و در وضعیت خوبی قرار ندارند.

حامد فراز، مدیریت بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان در این رابطه گفت: بارندگی‌های اخیر تاثیر خاصی بر مخازن سدها نگذاشته‌اند، زیرا بارندگی‌ها شدت دار نبوده و باید مدنظر داشت که ورودی سدها متاثر از سیلاب‌هاست.

او با بیان این مطلب که بارش‌ها در ارتفاعات استان به صورت برف بوده است، اظهار کرد: بارش برف سنگینی نیز در استان نداشتیم تا مدعی شویم که سال آبی پیش رو، سال خوبی است و مشکلات کم آبی کمتری داریم. لذا با این میزان بارش‌ها مشکلات کم آبی استان کرمان همچنان پابرجاست.

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان، بیان کرد: امیدواریم که در روزهای باقیمانده سال و بهار بارش های خوبی داشته باشیم تا هم ذخایر مخازن سدها پر شود و هم نیاز آبی سال پیش رو برطرف شود.

او در پاسخ به این سوال که ذخایر مخازن سدهای استان بحرانی است؟ گفت: نمی‌توان گفت که بحرانی اما حجم ذخایر مخازن سدهای استان کرمان وضعیت خوبی ندارند.

طبق اعلام مدیریت بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای استان کرمان، میزان ذخایر همه سدهای استان کرمان نسبت به مدت مشابه کمتر بوده است و در حال حاضر سد جیرفت حدود ۱۲۰ میلیون مترمکعب (۳۶ درصد ظرفیت)، سد تنگوئیه حدود ۲۱ درصد ظرفیت، سد بافت حدود ۴۸ درصد ظرفیت و سد نساء حدود ۴۴ درصد ظرفیت، ذخیره آب دارند.

او ادامه داد: باید مصرف بهینه را در برنامه خود قرار داد تا بتوان در کوتاه مدت از این گردنه عبور کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 10
  • امروز: 9
  • دیروز: 139
  • هفته: 831
  • ماه: 4,200
  • سال: 33,581