مشکلات پایانه مسافربری کرمان در آستانه نوروز

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1441

مشکلات پایانه مسافربری کرمان در آستانه نوروز

مدیر پایانه مسافربری کرمان با اشاره به غیرفعال بودن پله‌برقی این مجموعه گفت: طبقه اول و دوم این پایانه تجاری است، مالکیت خصوصی دارد و اکثر واحدهای آن تعطیل است.

مجید مشرفی با اشاره به اقدامات انجام شده در پایانه مسافربری کرمان در آستانه عید نوروز و سال جدید، اظهارداشت: ارائه خدمات شهری در این پایانه به‌عهده شهرداری است که همیشه در طول سال ارائه می‌شود و خدمات حمل و نقلی نیز به‌عهده راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.

او با بیان‌اینکه در حوزه خدمات‌شهری اقداماتی از جمله تنظیف فضای سبز، سرویس بهداشتی، تاسیسات سرمایش و گرمایش این مجموعه به طور مرتب انجام می‌شود، گفت: برخی از این اقدامات در ایامی که با پیک مسافر روبه‌رو هستیم، مانند ایام نوروز و آغاز سال جدید مضاعف می‌شود.

مدیر پایانه مسافربری شهرداری‌کرمان با اشاره به اینکه هماهنگ شده خط‌کشی ترافیکی مجموعه توسط سازمان ترافیک انجام شود، ادامه‌داد: رنگ‌آمیزی جداول، کاشت گل و گیاه با مساعد سازمان پارک‌ها و فضای سبز نیز در حال انجام است و امسال اجرای سفره هفت سین را هم در مجموعه داریم.

او با بیان اینکه تنظیف مجموعه مستمر در طول سال انجام می‌شود و در این ایام بیشتر جمع‌آوری و حمل نخاله‌ها داخل مجموعه به آن اضافه می‌شود، افزود: با توجه به افزایش حجم مسافر و افزایش ورود خروج اتوبوس‌ها، افزایش سطل‌های زباله را داریم.

مشرفی با اشاره به اینکه شست‌وشوی رینگ دور ساختمان به طور مرتب انجام می‌شود، بیان‌کرد: تعمیرات کف‌سازی و ابنیه مجموعه، جدول‌گذاری برخی از جاها و تعمیر و اصلاح روشنایی داخل ساختمان و برج‌های نوری بیرون مجموعه انجام شده است.

او با بیان اینکه تعمیرات سرویس‌های بهداشتی انجام و بر تعداد چشمه‌های سرویس بهداشتی مجموعه افزوده شده است، گفت: یکی از موارد مورد تاکید همه دستگاه‌ها که اهمیت ویژه‌ای داشت، خوابگاه رانندگان بود که استراحت کافی داشته باشند تا در طول سفر با حادثه‌ای مواجه نشوند که این خوابگاه رانندگان هم آماده شده است.

مدیر پایانه مسافربری شهرداری کرمان با اشاره به برخی از مشکلاتی که در پایانه وجود دارد، بیان کرد: بخشی از مالکیت این مجموعه به عهده شهرداری است که شامل طبقه همکف و شرکت‌های مسافربری و خدماتی می‌شود.

او با بیان اینکه طبقه اول و دوم این مجموعه تجاری است، مالکیت خصوصی دارد و خود مالکان باید برای خدماتی که می‌خواند ارائه کنند برنامه‌ریزی داشته باشند، ادامه داد: اکثریت این واحدها تعطیل است و فقط سه یا چهار واحد در طبقه اول فعال است.

مشرفی بیان‌کرد: پله‌برقی فقط تا طبقه اول است و هزینه سرویس و نگهداری و هزینه برق پله‌های برقی برای این چند واحد فعال واقعاً به صرفه نیست.

او افزود: پیشنهاد شهرداری بر این است با‌توجه به اینکه آسانسور در مجموعه فعال است از آسانسور برای استفاده از طبقات بالای این مجموعه استفاده شود و در همین نقطه‌ای که پله برقی قرار دارد، پله ثابت اجرا شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : [wpstatistics stat=usersonline format=english time=today]
  • امروز: [wpstatistics stat=visits format=english time=today]
  • دیروز: [wpstatistics stat=visits format=english time=yesterday]
  • هفته: [wpstatistics stat=visits format=english time=week]
  • ماه: [wpstatistics stat=visits format=english time=month]
  • سال: [wpstatistics stat=visits format=english time=year]