زاهدی: انتخابات هیات رئیسه مجمع نمایندگان اعتبار ندارند

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1497

زاهدی: انتخابات هیات رئیسه مجمع نمایندگان اعتبار ندارند 

محمد مهدی زاهدی، نماینده کرمان و راور در واکنش به اظهارات پورابراهیمی با بیان اینکه ما هیچ انتخاباتی برای تعیین هیات رییسه مجمع نمایندگان تا این لحظه نداشتیم،  گفت:  همکارانی که ادعا می‌کنند جلسه انتخابات بوده، بگویند این جلسه با دعوت چه کسی صورت گرفته است.

زاهدی با بیان این جمله که از نظر ما انتخاباتی صورت نگرفته است، خاطر نشان کرد: افرادی که خودشان را جز هیات رئیسه می‌دانند، از نظر ما اعتباری ندارند چرا که عرف مجمع و آیین‌نامه داخلی مجلس اجرا نشده است. به گفته او طبق عرف مجلس، دعوت برای برگزاری مجمع بایستی توسط غضنفرآبادی، رییس مجمع صورت می‌گرفته که ایشان اطلاعی در این رابطه نداده است.
او این اقدام سایر نمایندگان استان را خلاف عرف مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: بعضی از همکاران به ما اعلام کردند که از موضوع جلسه اطلاعی نداشتند و بعد از حضور متوجه این مسئله شدند.  زاهدی از سایر نمایندگان استان خواست تا از این موضوع عقب نشینی کرده و اجازه  دهند که طبق روال در تاریخی که هیات رئیسه قبلی تعیین شده در مرداد ماه  این جلسه برگزار شود. او در این رابطه تاکید کرد : انتخاباتی که الان صورت گرفته از نظر ما وجاهت قانونی ندارد و فاقد اعتبار است.

عصر سه شنبه انتخابات هیئت رئیسه مجمع نمایندگان استان کرمان در اجلاسیه چهارم مجلس شورای اسلامی برگزار و محمدرضا پورابراهیمی به عنوان رئیس این مجمع انتخاب شد.

بر اساس این گزارش در جریان این انتخابات، اعضای هیئت رئیسه مجمع نمایندگان استان کرمان در اجلاسیه چهارم مجلس انتخاب و محمدرضا پورابراهیمی رئیس مجمع، عفت شریعتی نایب رئیس، صمدالله محمدی سخنگو و ذبیح الله اعظمی به عنوان دبیر مجمع نمایندگان استان کرمان انتخاب شدند. پیش از این پورابراهیمی در خصوص انتقادات به این انتخابات گفته بود که ۷۰ درصد اعضای مجمع نمایندگان به ریاست او رای دادند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 12
  • امروز: 251
  • دیروز: 387
  • هفته: 2,026
  • ماه: 5,634
  • سال: 21,750