مدیر کل ثبت کرمان در دیدار با فرماندار سیرجان: برای اراضی کشاورزی با هر مساحتی سند صادر می‌شود

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1572

مدیر کل ثبت کرمان در دیدار با فرماندار سیرجان: برای اراضی کشاورزی با هر مساحتی سند صادر می‌شود
سید مهدی هاشمی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: حدنگاری و صدور اسناد مالکیت کاداستری برای تمام پهنه‌های سرزمینی، دغدغه و مطالبه رهبر معظم انقلاب است و با تحقق این امر، میزان ورودی پرونده به دستگاه قضایی قریب به ۴۰ درصد کاهش می‌یابد.
به گزارش روابط عمومی اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان سیرجان صبح روز سه شنبه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با فرماندار ویژه شهرستان سیرجان دیدار و در خصوص وضعیت حدنگاری در این شهرستان گفتگو کرد.
هاشمی با اشاره به تحقق ۹۹/۴ درصدی صدور اسناد مالکیت اراضی ملی شهرستان سیرجان، اظهار داشت: با توجه به اتمام حدنگاری اراضی ملی، کارویژه سازمان ثبت اسناد و املاک در سال جاری، صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی است که پیشرفت خوبی در این زمینه حاصل شده است.
او افزود: رفع تداخل اراضی ملی و مستثنیات، پیش‌زمینه صدور اسناد حدنگار کشاورزی محسوب می‌شود و در این زمینه اقدامات خوبی کمیسیون رفع تداخلات صورت گرفته است که باید با هم‌افزایی کلیه دستگاه‌ها و اقدام جهادی این روند سرعت گیرد.
مدیر کل ثبت استان کرمان صدور اسناد مالکیت برای باغ‌ها و اراضی کشاورزی را موجب رونق تولید و ارتقاء امنیت غذایی دانست و تصریح کرد: به موجب مصوبه دوازدهمین جلسه قرارگاه ملی حدنگاری اراضی کشاورزی، برای اراضی کشاورزی با هر مساحتی سند مالکیت صادر می‌گردد.
او ادامه داد: تشکیل پرونده و نقشه‌برداری باغ‌ها و اراضی زراعی توسط شرکت‌های طرف قرارداد این اداره کل، به صورت رایگان صورت می‌پذیرد.
هاشمی ضمن اشاره به وجود ۲۵۲ هزار فقره سند دفترچه‌ای در استان کرمان، خاطرنشان کرد: به موجب تبصره ۳ ماده ۱۱ قانون جامع حدنگار، ارائه هرگونه خدمات به اسناد دفترچه‌ای ممنوع است و مالکین این اسناد باید در اولین فرصت نسبت به تبدیل این نوع اسناد به تک‌برگ اقدام کنند.
او اضافه کرد: صدور اسناد مالکیت تک‌برگ (حدنگار) بستر ارائه خدمات الکترونیک را فراهم می‌آورد و در حال حاضر استعلامات مربوط به این نوع اسناد به صورت آنی و توسط هوش مصنوعی پاسخ داده می‌شود.
یعقوبی‌پور فرماندار سیرجان نیز با قدردانی از فعالیت‌های اداره ثبت اسناد بر ضرورت تشکیل جلسه مشترک اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان سیرجان با بخشداران و دهیاران، به منظور تبیین ظرفیت ایجاد شده برای صدور اسناد اراضی کشاورزی تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :