راه روستایی در شرق استان کرمان حادثه آفرید. تصادف مرگبار همراه با آتش

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1573

راه روستایی در شرق استان کرمان حادثه آفرید. تصادف مرگبار همراه با آتش
سُها خدیش- تصادف منجر به آتش‌سوزی یک سواری در شهرستان نَرماشیر واقع در شرق استان کرمان باز مسئله کیفیت و توسعه جاده‌های ارتباطی این منطقه را نمایان کرد؛ البته راهداری و پلیس‌راه هرکدام در خصوص این جاده نظر متفاوتی دارند.
رئیس پلیس‌راه ریگان – ایرانشهر از حادثه انحراف‌به‌چپ خودرو سواری پراید در محور روستایی شهرستان نرماشیر خبر داد و گفت که در این تصادف پراید با پژو ۴۰۵ سرنشین پراید جان باخت و ۲ نفر نیز مصدوم شدند؛ مسئولان علوم پزشکی البته شمار مصدومان را چهار نفر اعلام می‌کنند.
سرگرد سید جلال‌الدین افتخاری اظهارداشت: این تصادف در کیلومتر هشت جاده نرماشیر – فهرج (فرعی عزیزآباد) رخ‌داده است.
به گفته او انحراف‌به‌چپ سواری پراید علت تصادف بوده که با خودرو پژو ۴۰۵ برخورد کرده و منجر به آتش‌گرفتن سواری پراید نیز شده است.
پلیس: نیاز جاده به شانه سازی و علایم راهنمایی
رئیس پلیس‌راه ریگان ایرانشهر بیان کرد: این جاده نیاز به شانه سازی، نصب تابلو علایم راهنمایی و همچنین سرعت‌کاه دارد.
او گفت: رانندگان هر دو خودرو با سرعت غیرمجاز رانندگی می‌کرده‌اند و باتوجه‌به اینکه این محور روستایی است باید سرعت ۶۰ کیلومتر باشد.
راهداری: جاده مسطح است و نیاز به شانه سازی ندارد
در ادامه رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان نرماشیر در خصوص این تصادف گفت: پلیس‌راه به ما درباره این تصادف اطلاعاتی نداده و طی تماس تلفنی خودمان با پلیس‌راه متوجه این تصادف شدیم.
حمیدرضا محبی ادامه داد: جاده از لحاظ تابلو علایم، تکمیل است و نیاز به شانه سازی ندارد؛ زمانی که تصادف را به ما اطلاع نمی‌دهند؛ یعنی مربوط به حوزه راهداری نیست.
او عنوان کرد: مقرر شد از محل حادثه بازدید به عمل آید و اگر محل حادثه در محدوده راهداری باشد رفع نقاط حادثه در دستور کار قرار می‌گیرد.
حریم جاده معارض دارد
رئیس اداره راهداری نرماشیر اضافه کرد: محدوده تصادف معارض دارد و در حریم جاده خانه و باغ است که باید توسط دستگاه‌های متولی رفع معارض شود.
به گفته او چندین مرتبه در این محور تابلو علایم راهنمایی‌ورانندگی نصب شده؛ اما یا به سرقت رفته یا تخریب شده است.
محبی اظهار کرد: این جاده روستایی با عرض شش متر است که به‌تازگی هم آسفالت شده بود و جاده مسطح است.
او بیان کرد: این نقطه، پرتگاه نیست و مسطح است و نیاز به شانه سازی ندارد، ۲ طرف جاده که خاکی است نیز شانه سازی محسوب می‌شود.
فریدون علیپور رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بم نیز گفت: این حادثه در ساعت ۸:۲۵ دقیقه صبح امروز رخ‌داده که سه دستگاه آمبولانس برای صحنه حادثه اعزام شد.
او افزود: در این حادثه یک نفر جان باخت و چهار نفر نیز مصدوم شدند که به بیمارستان پاستور بم انتقال یافتند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی بم بیان کرد: به دلیل اینکه چهار مصدوم دچار سوختگی شده و حال یکی از آنان نیز وخیم بوده باتوجه‌به اینکه بیمارستان پاستور بم بخش سوختگی ندارد احتمال دارد به کرمان اعزام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 46
  • امروز: 5
  • دیروز: 92
  • هفته: 1,101
  • ماه: 4,556
  • سال: 33,001