رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور: شهید حاج‌قاسم سلیمانی سیاست الهی داشت و اهل نیرنگ نبود

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1595

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور: شهید حاج‌قاسم سلیمانی سیاست الهی داشت و اهل نیرنگ نبود
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: اگر کسی به این خزانه ابدی (نماز) متصل شد، بر اساس قرآن رنگ، زبان، معاشرت، سیاست و کیاست خدایی پیدا می‌کند. به همین دلیل در حاج‌قاسم که در قله کار سیاسی است، نیرنگ نمی‌بینیم و او حیله‌گری سیاست را نداشت.
حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری در نهمین اجلاسیه استانی نماز در کرمان اظهار کرد: شیعیان حضرت فاطمه (سلام‌الله علی‌ها) باکیفیت نماز خود مشخص می‌شوند و جلوه ویژه شیعه بودن آنها نماز است.
او با بیان اینکه نماز محبوب ائمه اطهار (علیهم‌السلام) و یکی از جلوه‌های سنخیت با عالم اولیا است، افزود: بر اساس آیات قرآن نخستین و آخرین ویژگی بندگان خوب خداوند و مؤمنان اهل نماز بودن است و همه احوالات آنها در نماز آنها تعریف می‌شود.
حاج‌علی‌اکبری با اشاره به ویژگی‌های مؤمنان در دو سوره معارج و مؤمنون، اظهار کرد: حفاظت از نماز در این دو سوره موردتوجه است و کسانی که به حقیقت نماز می‌رسند از آن محافظت می‌کنند.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: شهید حاج‌قاسم سلیمانی به نماز پایبند بود و شجاعت، لطافت طبع، تواضع، نگاه تربیتی، رشادت، سلحشوری، عزت، بصیرت و نازک‌اندیشی خود را از نماز داشت و اگر کسی به این خزانه ابدی (نماز) متصل شد، این‌گونه می‌شود و بر اساس قرآن رنگ، زبان، معاشرت، سیاست و کیاست خدایی پیدا می‌کند. به همین دلیل در حاج‌قاسم که در قله کار سیاسی است، نیرنگ نمی‌بینیم و او حیله‌گری سیاست را نداشت.
او با تأکید بر اینکه نماز معجزه می‌کند، گفت: در مورد نماز مبتلا به کارهای کلیشه‌ای نشوید؛ زیرا جواب نمی‌دهد. نماز باید دلی و فطری شود و به تعبیر امام صادق (علیه‌السلام) باید نماز را در آغوش کشید و باید با نماز خود عشق کنیم و اگر با نماز باشیم کار ما درست می‌شود.
حاج‌علی‌اکبری در پایان با گلایه از برنامه‌ریزی مدارس بر برپایی نماز و تنها شرکت‌کردن گروهی در نماز، نقش آموزش نماز در مدارس را مهم دانست و با بیان اینکه معلمان می‌توانند حس نماز را به دانش‌آموزان منتقل کنند، گفت: اگر بخواهیم خاطرات شیرین برای نسل جوان بسازیم نمازخانه‌ها باید دل‌انگیزترین محیط مدارس باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 11
  • امروز: 11
  • دیروز: 139
  • هفته: 833
  • ماه: 4,202
  • سال: 33,583