طرح پایش دمای ادارات و نهادهای دولتی استان کرمان آغاز شد

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1602

طرح پایش دمای ادارات و نهادهای دولتی استان کرمان آغاز شد
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان گفت: طرح پایش مصرف گاز در راستای مدیریت مصرف گاز و جلوگیری از مصرف بی‌رویه آن در همه ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و غیردولتی، نهادهای انقلاب اسلامی و… آغاز شد.
به گزارش روابط‌عمومی شرکت گاز استان کرمان، محمدرضا سلیمانی در تشریح خبر فوق افزود: معاون اول محترم رئیس‌جمهوری در بخشنامه‌ای وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسه‌ها و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری‌ها را ملزم به رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی کرد که براین‌اساس تمامی دستگاه‌ها در طول فصل سرما پایش می‌شوند.
او بیان کرد: طبق بخشنامه ابلاغ شده همه این نهادها موظف به رعایت دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد در کلیه فضاهای اداری، روشن نمودن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از شروع ساعت کاری و خاموش نمودن آن یک ساعت قبل از پایان وقت اداری، خاموش‌کردن سامانه‌های گرمایشی در خارج از وقت اداری، استفاده از دستگاه‌های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا (A و B)، بهینه‌سازی موتورخانه‌ها و چک نمودن وسایل گرمایشی و کاهش حداقل ۲۰% مصرف گاز طبیعی هستند
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان ادامه داد: اماکن دولتی، مشمولین قانون توسعه صنعت گردشگری و مشترکین آموزشی و فرهنگی حداکثر مجاز به مصرف معادل هشتاد درصد مصارف دوره مشابه خود در سال ۱۴۰۱ هستند.
به گفته سلیمانی طبق این بخشنامه ساختمان‌های تجاری و ورزشی بعد از ساعت ۱۸ باید سامانه گرمایشی خود را خاموش کنند.
او با تأکید بر اینکه سازمان حراست دستگاه‌های نامبرده موظف به نظارت بر حسن اجرای مفاد این بخشنامه هستند، افزود: در صورت عدم رعایت هر کدام از موارد ذکر شده، پس از اخطار کتبی و تکرار مجدد نسبت به قطع گاز اداراتی که از مفاد بخشنامه پیروی نمی‌کنند، اقدام می‌شود.
سلیمانی با اشاره به اینکه مشترکین بخش‌های خانگی و تجاری در اولویت این شرکت قرار دارند، گفت: از ادارات دولتی خواهشمندیم با رعایت صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی ما را در گازرسانی پایدار در فصل سرما یاری نمایند.
او یادآور شد: در پاییز و زمستان سال گذشته ۸ هزار و ۶۵۳ مورد از ادارات و سازمان‌های استان کرمان توسط مأموران شرکت گاز بازرسی شدند و برای ۵۳۲ مورد اخطار صادر شد و جریان گاز تعداد ۳۱۷ سازمان به دلیل بی‌توجهی و عدم رعایت دستورالعمل ابلاغی، قطع گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 44
  • دیروز: 204
  • هفته: 992
  • ماه: 4,328
  • سال: 34,249