معدن مس کرور به بخش خصوصی واگذار شد

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1667

معدن مس کرور به بخش خصوصی واگذار شد
مدیرکل صمت جنوب استان کرمان: هفته گذشته معدن مس کرور به بخش خصوصی واگذار شد
میثم مروجی‌فرد با بیان اینکه پیرو تأکید استاندار، جنوب استان کرمان بیشترین مزایده معدنی را در کشور برگزار کرده است، اظهار داشت: امسال چند نوبت مزایده در جنوب استان برگزار و زمینه‌ساز جذب سرمایه‌گذاری جدید در حوزه معدن شده‌ایم.
او با اشاره به اینکه با حضور شرکت‌های بزرگ معدنی کشور توافق شد زنجیره تولید در جنوب استان کرمان ایجاد شود، ادامه داد: ستاد سرمایه‌گذاری جنوب استان کرمان تشکیل شده است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان با بیان اینکه در حوزه تیتانیوم طرح‌های خوبی در این منطقه در حال اجرا است و دستگاه‌ها در حال انتقال به شهرستان جیرفت است، افزود: از همه تیم اقتصادی استان کرمان تشکر می‌کنم و با همدلی و همراهی صورت‌گرفته کارها خوب پیش می‌رود.
او گفت: روز گذشته در تهران معاون امور اقتصادی استانداری کرمان در جلسه‌ای با قاطعیت از منافع استان دفاع کرد که نتیجه همدلی و همراهی سایر دستگاه‌ها و تیم اقتصادی استان است و جای تقدیر دارد.
مروجی‌فرد با بیان اینکه شرکت ملی مس معادنی در جنوب استان کرمان گرفته و هیچ کاری انجام نمی‌داد، افزود: هفته گذشته معدن مس کرور از شرکت مس گرفته و به بخش خصوصی واگذار شد که نتیجه حمایت استاندار و برگزاری مزایده است.
مهدی حسینی‌نژاد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان نیز با بیان اینکه این سی و نهمین جلسه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمان در سال ۱۴۰۲ است، اظهار داشت: رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان موردتوجه مسئولان استان از جمله استاندار است.
او با اشاره به اینکه جدای از برگزاری جلسات به‌صورت موردی هم مشکلات فعالان اقتصادی و واحدهای صنعتی و معدنی و تولیدی استان در حال پیگیری است، افزود: عمده مشکلات واحدهای تولیدی استان در حوزه بانک‌ها و نیاز به تسهیلات سرمایه در گردش است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان با بیان اینکه مصرف آب بخش صنعت در استان کرمان نسبت به سایر بخش‌ها خیلی پایین‌تر است و حتی صنعت کمک کرده است که آب از سایر نقاط کشور به کرمان بیاید، گفت: بخش صنعت در اجرای فاضلاب شهری نیز فعال بوده است.
حسین میجانی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه کرمان در سال گذشته استان برتر در جذب منابع تسهیلات سرمایه در گردش بوده است که از بانک‌ها جای تشکر دارد، افزود: این تسهیلات با پنج درصد زیر نرخ مصوب به واحدهای تولیدی پرداخت شده که از اعتبارات استانی هم بوده است.
او با اشاره به اینکه امسال نیز حدود ۵۰ میلیارد تومان سرمایه ثابت و سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی که نیاز دارند و در جلسه نیاز آنها بررسی شود پرداخت خواهیم کرد، گفت: ۱۵ سال از احداث شهرک صنعتی زرند می‌گذرد و امسال دوباره گزارش محیط زیستی آن در حال تهیه است و امیدواریم که مشکلات این شهرک برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 3
  • امروز: 53
  • دیروز: 60
  • هفته: 922
  • ماه: 4,692
  • سال: 38,408