۶ نفر دررابطه‌با آتش‌سوزی انبار کارخانه مدیران خودرو بم تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1693

۶ نفر دررابطه‌با آتش‌سوزی انبار کارخانه مدیران خودرو بم تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند
رئیس حوزه قضایی بخش بروات از تحت تعقیب قرارگرفتن ۶ نفر دررابطه‌با موضوع آتش‌سوزی در انبار ضایعات شرکت مدیران خودرو در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم خبر داد.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دادگستری کرمان، معین افشاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: پس از کسب گزارشی مبنی بر آتش‌سوزی در قسمتی از کارخانه مدیران خودرو، بلافاصله قاضی عظیمی، رئیس شعبه دوم دادگاه عمومی بروات و معاون اینجانب در محل حادثه حاضر و تحقیقات اولیه آغاز شد.
این مقام قضایی با اشاره به اینکه این آتش‌سوزی هیچ‌گونه آسیب انسانی در پی نداشته و صرفاً خسارات وارده مالی بوده است، افزود: دراین‌رابطه پرونده قضایی تشکیل شد و ۶ متهم تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.
افشاری با اشاره به اینکه علت وقوع حریق در انبار کارخانه مدیران خودرو در دست تحقیق و نیازمند کار کارشناسی و بررسی بیشتر است، خاطرنشان کرد: با ورود دستگاه قضایی و همت مسئولان ارگ و کارخانه مدیران خودرو و اقدام به‌موقع و همه‌جانبه از سوی مأموران آتش‌نشانی از شهرهای مجاور، آتش سریعاً مهار و از سرایت به سایر قسمت‌های کارخانه جلوگیری شد.
او خطاب به مدیران کارخانه‌ها و تولیدی‌ها تصریح کرد: بایستی مسئولان کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدی نکات ایمنی و تأمین امنیت کامل محیط کار را موردتوجه قرار دهند تا از بروز حوادث ناگوار مشابه پیشگیری شود.
رئیس حوزه قضایی بخش بروات هشدار داد: در صورت محرز شدن قصور و کوتاهی در وقوع این حادثه، با مدیران و کارکنانی که مرتکب ترک فعل شده باشند برخورد قضایی خواهد شد.
به گزارش ایرنا، ۱۹ اردیبهشت سال جاری در ساعت ۷:۳۰ حریقی در پنج هزار مترمربع مساحت از انبار ضایعات کارخانه مدیران خودرو بم واقع در منطقه ارگ جدید رخ داد که پس از پنج ساعت مهار تلاش آتش‌نشانان مهار شد و با وجود حجم زیاد آتش در این کارخانه اما خسارت جانی نداشت.
۱۵ خودرو و ۱۵۰ آتش‌نشان با تجهیزات کامل به‌صورت مستقیم درگیر اطفای حریق بودند.
خودروسازی مدیران خودرو در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم در حال فعالیت است و بارها انبار ضایعات خودروسازی‌های منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم دچار حریق شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 86
  • دیروز: 103
  • هفته: 746
  • ماه: 4,442
  • سال: 38,819